YERKAZAN DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

Muş Telekom İl Müdürü Hayrettin Yerkazan, Türk Telekom Okullarının “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim” temasıyla düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencileri ziyaret etti. Muş Telekom il Müdürü Hayrettin Yerkazan, Türk Telekom Okullarının “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim” temasıyla düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında derece yapanMuş Telekom İlk ve Ortaokulu […]

YERKAZAN DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ
YERKAZAN DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ
  • Yayınlanma9 Şubat 2018 20:27
  • Güncelleme3 Şubat 2020 10:33

Muş Telekom İl Müdürü Hayrettin Yerkazan, Türk Telekom Okullarının “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim” temasıyla düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencileri ziyaret etti.

Muş Telekom il Müdürü Hayrettin Yerkazan, Türk Telekom Okullarının “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim” temasıyla düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında derece yapanMuş Telekom İlk ve Ortaokulu öğrencileri ile Bulanık Telekom İlk ve Ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti. Yapılan yarışmada çocukların kimi hislerini tuvale, kimi ise kaleme döktüklerini söyledi. Müdür Yerkazan konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: Türk Telekom´un “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim” temasıyla düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasına katılan öğrencilerimizin başarısı bizleri onurlandırdı. Türk Telekom´un Türkiye genelinde yapmış olduğu bu çalışmaya milli iradeye sahip çıkan, birlik ve beraberlik gücünü temsil eden, bağımsızlık inancını yansıtan 15 Temmuz´u çocuk gözüyle yansıtan yüzlerce şiir, resim ve kompozisyon çalışması geldi. Çocukların kimi hislerini tuvale, kimi ise kaleme döktü. 53 okuldan yüzlerce öğrenci, daha önce ne anlama geldiğini bile bilmedikleri bir kelime olan ‘darbenin´ hayatlarını ve toplum bilincini nasıl etkileyebileceğini fırçayla ve kalemle anlatmaya çalıştı. Çocuklarımızın kıyametini bilmeliyiz bu başarılardan dolayı hepsine teşekkür ediyorum, başarısında emek sahibi olan okul öğretmenlerini ve ailelerini unutmamak lazım. Bu bağlamda Türk Telekom İlk ve Ortaokul Müdürü Yunus Güneş hocamıza ve bu başarıda emek sahibi olanlara da teşekkür ederim” dedi.
Derece Yapan Öğrencilere Hediyeleri Takdim Edildi
Yarışmanın şiir kategorisinde; Muş Türk Telekom İlkokulu´ndan İdeal Kaya birinci olurken, Bulanık Türk Telekom İlkokulu´ndan Zehranur Mülayim de yarışmanın ikincisi oldu. Kompozisyon kategorisinde ise; Muş Türk Telekom İlkokulundan Şeymanur Müftüoğlu birinci, Bulanık Türk Telekom İlkokulu´ndan Gülsen Çayır ikinci oldu. Resim kategorisinde; Muş Türk Telekom İlköğretim Okulu´ndan Zilan Şahin ve Şeyda Daş eserleri ile dereceye giren öğrenciler oldu. Dereceye giren öğrencilere Türk Telekom Muş İl Müdürü Hayrettin Yerkazan tarafından Türk Telekom´un özel olarak hazırladığı ve dereceye girenlerin eserlerinin bulunduğu “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve İletişim” adlı dergi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.