Genç avukat, yemin edip ruhsatını aldı

Avukatlık stajını başarılı bir şekilde tamamlayan Muhammed Şamil Kök yemin ederek avukatlık ruhsat belgesini alarak mesleğine başladı. Muş Barosu Konferans Salonunda düzenlenen törene Baro Başkanı Av. Feridun Taş ve Muş Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri, avukatlar ve Muhammed Şamil Kök’ün ailesi katıldı. Baro Başkanı Av. Feridun Taş, “Muş Barosu, bugün olduğu gibi aramıza katılan meslektaşlarımız ile […]

Genç avukat, yemin edip ruhsatını aldı
Genç avukat, yemin edip ruhsatını aldı
  • Yayınlanma14 Aralık 2020 15:23
  • Güncelleme20 Ekim 2023 11:46

Avukatlık stajını başarılı bir şekilde tamamlayan Muhammed Şamil Kök yemin ederek avukatlık ruhsat belgesini alarak mesleğine başladı.

Muş Barosu Konferans Salonunda düzenlenen törene Baro Başkanı Av. Feridun Taş ve Muş Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri, avukatlar ve Muhammed Şamil Kök’ün ailesi katıldı.

Baro Başkanı Av. Feridun Taş, “Muş Barosu, bugün olduğu gibi aramıza katılan meslektaşlarımız ile daha da büyüyor ve güçleniyor.  Bizler her şeyden önce hukukun üstünlüğünü benimsemiş, adalet kavramını hayatının merkezine almış bir mesleğin mensuplarıyız. Savunduğu bu değerlerle ülkemizin huzurunu, barışını amaç edinmiş ve bu uğurda verdiği mücadele ile Cumhuriyetimizin kazanımlarının teminatı olmuş kişileriz. Tarihi istanbulun en yüksek tepesinde taksim escort kızlarla hızlı etkileşim imkanı. Biz hukukçular neye hizmet ettiğimizi iyi bilmeliyiz. Zor ama onurlu bir mesleğe adım atıyorsunuz. Toplumun huzurunu inşa edecek gelecek güzel günlere olan umudu besleyecek siz genç meslektaşlarım aramıza hoş geldiniz.” Diyerek tebrik etti, başarılar diledi.

Avukatlık ruhsatını Baro Başkanı Av. Feridun Taş’ın elinden alan genç avukat M. Şamil Kök, yaşadığı duygularını ve mutluluğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Hayalini kurduğum mesleğe bugün avukatlık meslek yeminini ederek başladım ve avukatlık ruhsatımı Baro Başkanımız Sn. Feridun Taş’ın elinden aldım. Bugünleri görmemde büyük emekleri geçen, her zaman yanımda duran canım aileme, mesleğin teorisini ve etiğini öğreten, üzerimde emekleri çok olan Zekai Akpolat’a, en az onun kadar öğreten, yardımcı olan Av. Vatan Söylemez’e ve nihayet varlıklılarını her daim hissettiğim can dostlarıma sonsuz şükranlarımı sunarım. Ruhsat törenime gelerek beni gururlandıran canım ailem ve tüm büyüklerim ve arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Kimsenin etkisi altında kalmadan, hür ve bağımsız şekilde, daima adaletin peşinde olacağım.”

Genç Avukat M. Şamil Kök’e Avukatlık cübbesini Avukat Vatan Söylemez giydirerek meslek hayatında başarılar diledi.HABER49