DİVA-SEN’den Ezana Saygısızlığa Tepki

DİVA-SEN Muş İl Başkanı Nurulemin Yamaç, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Taksim Meydanında bir grubun yürüyüş yaptığı esnada, ezanın ıslıklanmasını yaptığı yazılı açıklamayla kınadı. 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Taksim Meydanında bir grubun yürüyüş yaptığı esnada, ezanın ıslıklanması büyük tepkiyle karşılandı. DİVA-SEN Muş İl Başkanı Nurulemin Yamaç konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. “EZAN […]

DİVA-SEN’den Ezana Saygısızlığa Tepki
DİVA-SEN’den Ezana Saygısızlığa Tepki
  • Yayınlanma14 Mart 2019 11:42
  • Güncelleme14 Mart 2019 11:47

DİVA-SEN Muş İl Başkanı Nurulemin Yamaç, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde Taksim Meydanında bir grubun yürüyüş yaptığı esnada, ezanın ıslıklanmasını yaptığı yazılı açıklamayla kınadı.

8 Mart Dünya Kadınlar gününde Taksim Meydanında bir grubun yürüyüş yaptığı esnada, ezanın ıslıklanması büyük tepkiyle karşılandı. DİVA-SEN Muş İl Başkanı Nurulemin Yamaç konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

“EZAN DİNMEZ – BAYRAK İNMEZ!”

Yamaç, yaptığı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:

“Ezanı Muhammediye’ye yapılan ahlaksızlığa toplumun vereceği en güzel cevap ezanın çağrısına icabet etmek olacaktır.

Bırakalım toplum bu sefil mahlukatın hakiki yüzünü görsün. Medeniyetimizde hiçbir karşılığı olmayan, mebdeinin (başlangıcı) ne olduğunu dahi bilmeyen özel gün ve gecelerin esas gayesinin, maksadının ne olduğunu anlasın. Hakarete gelince söyleyecek sözü olmayanlar küfreder, bizim tenzili rütbe yapıp ağızlarımızı bunlarla kirletmeye hiç gerek yoktur.

İslam’ın sedası en gür sedadır.

Onu kısmak kimin haddinedir!

Ve Allah nurunu tamamlayacaktır!

Her seçim döneminde buna benzer infialler kasıtlı bir şekilde adeta bir düzenekmişçesine maalesef tertip edilmektedir. Sonrasında ise sokağa davetiye hazırlayan saikler bir vesileyle unutturulup, tüm cihan ve yerli işbirlikçilerince hedef yine İslami gruplar ve söylemler olmaktadır.

Burada şu husus önemlidir; Devlet mukaddesatına yapılan saldırılara kayıtsız kalırsa sokak köpekleri devreye girer, halkın duyguları karşılıklı olarak istismar edilir. Ceza ve müeyyide devletin işidir. Bu tip hadiselerin yaşanmaması için yasal zeminde caydırıcı ve vicdanları teskin edici bir çalışma yapılmalı, iş meydanlara bırakılmamalıdır.

Son olarak, arzu edilen şey programlı ve kapsamlı bir tasfiye sürecidir. Bir zemin hazırlığı ve şartları uyarlama çabası vardır. Uyanık olmalı, akıl ve hikmetle davranmalıyız. EZAN DİNMEZ – BAYRAK İNMEZ! Muş DİVA-SEN olarak; Milli ve manevi değerlerimiz olmazsa olmazımızdır diyor ve bu olayı şiddet ve nefretle kınıyoruz.”HABER49