Diva Sen: Ramazan ayını hakkıyla ifa edenlere ne mutlu

DİVA Sen Muş İl Başkanı Nurulemin Yamaç, Ramazan bayramı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı. DİVA Sen Muş İl Nurulemin Yamaç yayınladığı mesajda, “Ramazan Bayramı, Allah Teâlâ’nın biz kullarına bahşetmiş olduğu ulvi günlerdendir. Otuz gün boyunca belirli vakitler arası yemeden-içmeden, nefsinin istediği helal olan şeylerin tamamından tabir caizse el etek çeken mü’min ve muvahhit kullara sunulan […]

Diva Sen: Ramazan ayını hakkıyla ifa edenlere ne mutlu
Diva Sen: Ramazan ayını hakkıyla ifa edenlere ne mutlu
  • Yayınlanma24 Mayıs 2020 12:38
  • Güncelleme24 Mayıs 2020 19:57

DİVA Sen Muş İl Başkanı Nurulemin Yamaç, Ramazan bayramı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

DİVA Sen Muş İl Nurulemin Yamaç yayınladığı mesajda, “Ramazan Bayramı, Allah Teâlâ’nın biz kullarına bahşetmiş olduğu ulvi günlerdendir. Otuz gün boyunca belirli vakitler arası yemeden-içmeden, nefsinin istediği helal olan şeylerin tamamından tabir caizse el etek çeken mü’min ve muvahhit kullara sunulan ilahi sofranın adıdır aynı zamanda Ramazan bayramı” dedi.

DİVA Sen Muş İl Başkanı Nurulemin Yamaç, yayınladığı Bayram mesajının devamında şu sözlere yer verdi:

“Şüphesiz Ramazan ayı, inanan ve sevabına inanarak yapılması gereken ibadetleri yapan muttaki kullar için hızlandırılmış bir eğitim ayı olmuştur. Çünkü nefsin dizginlenmesine vesile olan Ramazan ayı, öğrencilerine çok güzellikler öğretmekte ve kazandırmaktadır. Şöyle ki; zorluklar karşısında sabredip dayanma gücü, katılaşan kalplerin yumuşaması ve dolayısıyla merhametli olma melekesi, yalan-dedikodu, gıybet-suizan, gözlerin haramdan korunması, kazançlara haram katılmaması, haksızlık yapmamak, komşularla iyi geçinme ve yaratanımıza karşı kulluk bilincinin geliştirilmesi… ve daha nice güzelliklerin düşünce dünyamızda ve yaşantımızda bir meleke kesp etmesi gibi kazançlar basite alınacak kazançlardan değildir. Zira orucu, teravih namazı, mukabelesi, fıtrası, fidyesi ve içerisinde diğer tüm ibadetleriyle kulluk görevlerinin ifasına sahne olan mübarek Ramazan ayı;  on bir ayın sultanı olmakla birlikte aynı zamanda kadir ve kıymetini bilenler için de bir hasat mevsimidir. Ayrıca içerisinde Kur’an-ı Kerimin inzal edildiği ve bin aydan daha kıymetli KADİR gecesinin de varlığı, Mü’min kullar için cidden tam bir kazanç mevsimidir.

Filhakika tüm bu ve daha nice güzellikleri yaşamamıza vesile olan Ramazan ayı bitti ve şimdi Ramazan Bayramını idrak edip ifa etmeye gayret göstereceğiz. Bizleri bu lahuti zaman dilimine eriştiren Allah Teâlâ’ya ne kadar hamd etsek azdır.

Elbette bayramların ruhunda sevinç var, hoşgörü var, yardımlaşma, var, dayanışma ve paylaşma var, muhtaçların, yetim ve öksüzlerin sevindirilmesi var. Ağlayan gözlerin yaşlarının silinmesi, fakir-fukara, garip-gurabanın gönüllerinin mesrur edilmeleri vardır. Hastalıklarından dolayı hastanelerde ve evlerinde acı içerisinde kıvrananların,  maddi imkânsızlıkları nedeniyle kabuklarına çekilmiş olanların dertleriyle dertlenmek, halleriyle hâllenmek vardır. Hatta ve hatta hala evlerinden-barklarından uzaklarda yaşamak zorunda kalan muhacirler var. Doğu Türkistan’da Çin zulmüne maruz kalan soydaşlarımız, Filistin topraklarında İsrail mezalimine düçar olan dindaşlarımız, Hindistan topraklarında bulunan Miyenmar-Arakan’lı kardeşlerimiz, Suriye, Yemen ve daha nice yerlerde sırf Müslüman oldukları için her türlü eza ve işkencelere maruz kalan ve bizden fiili ve kavli dua ve yardım bekleyen din kardeşlerimiz var.

Diğer taraftan, bu yıl Ramazan bayramını;  Çin’in Wuhan kentinden türeyip kısa sürede hemen hemen dünyanın tüm kıtalarını etkisi altına alan, ekonominin çarkını durduran, insanların evlerine hapsedilmesine ve yüzbinlerce insanın ölümüne sebep olan, herkesi tüm sevdiklerinden ayıran coronavirüs‘ün  (Covıd-19) gölgesinde geçireceğiz.

Elhasıl, özünde sevinç ve sevindirmenin olduğu bayramımızı ne yazık ki, tüm kısıtlamaların ve olumsuzlukların gölgesinde, inancımızın gereği ümitsizliğe ve ye’s ve ümitsizliğe kapılmadan insanlık âlemi üzerindeki bir imtihan olduğunu bilerek fırsata çevirmek suretiyle ifa etmeye gayret edeceğiz. Allah Teâlâ var gam ve keder yok. BU DA GEÇER YA HU diyerek sorumluluklarımızı yerine getireceğiz ve dua ibadeti ile kısa sürede özlemini çektiğimiz güzelliklere erişeceğiz inşallah.

Bu duygularla mübarek Ramazan Bayramını tebrik eder hayırlara vesile olmasını dileriz.”HABER49

muv9.com

bursa medyum

office 2019 lisans satın al