ASIM – DER’den Gevorq Aramiyan’ın anılmasına tepki

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) Muş İl Başkanı Turhan Sur, Ermenistan’dan Muş’a gelerek, 1907 yılında Müslüman halkı katleden ve ceza evinden kaçarken Muş Murat çayındaki köprünün altında cenazesi bulunan Ermeni Terör örgütü (ASALA) zihniyeti taşıyan Gevorq Çavuşa (Aramiyan) saygı duyulan bir kahraman gibi anma törenleri yapıldığını söyledi. ASİM-DER Muş İl Başkanı Turhan Sur, yaptığı […]

ASIM – DER’den Gevorq Aramiyan’ın anılmasına tepki
ASIM – DER’den Gevorq Aramiyan’ın anılmasına tepki
  • Yayınlanma23 Temmuz 2019 15:52
  • Güncelleme23 Temmuz 2019 15:58

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) Muş İl Başkanı Turhan Sur, Ermenistan’dan Muş’a gelerek, 1907 yılında Müslüman halkı katleden ve ceza evinden kaçarken Muş Murat çayındaki köprünün altında cenazesi bulunan Ermeni Terör örgütü (ASALA) zihniyeti taşıyan Gevorq Çavuşa (Aramiyan) saygı duyulan bir kahraman gibi anma törenleri yapıldığını söyledi.

ASİM-DER Muş İl Başkanı Turhan Sur, yaptığı basın açıklamasında, “Erzurum Kongresi’nin 100. yılında “Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür. Parçalanamaz!” düsturundan hareketle, geçtiğimiz günlerde Muş’a bir heyet gelmiş ve yine ilimizdeki yandaşlarının eşliğiyle, 1907 yılında Müslümanları katlettiği için cezaevine atılan, cezaevinden kaçarken de Muş eski Murat Köprüsü civarında cenazesi bulunan Ermeni çeteci, katil Gevorq Aramiyan’ın anılması o tarihte acımasızca katledilen Müslümanların ruhuna, İslam coğrafyasının son kalesi olan ülkemize milletimize ve şehitlerimize yapılmış bir hakarettir” diyerek tepki gösterdi.

ASİM – DER İl Başkanı Turhan Sur tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “İlimize gelen Avrupa destekli Hristiyan Ermeni Diasporasının bu ahlaksız, pervasız davranışlarını asla kabul etmiyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu şu sıkıntılı zamanlarda milletimize darbe vurmak için en ufak fırsatı bile kaçırmayan ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İsrail gibi emperyalist ülkelerin çıkarlarına da hizmet eden Hınçak ve Taşnak çete artığı diaspora mensuplarının bu tarz provokatif hareketleri, ayrıca ülkemizdeki Ermeni vatandaşlarımızı da huzursuz etmektedir.

Bu heyete Güleryüz gösterenleri, destek verenleri şiddetle kınıyoruz. İlimizde faaliyetleri için hiçbir izni olmadan, rahatlıkla gezip propaganda yapan ve bu İslam düşmanı ayrılıkçı, Müslüman katili, terörist Gevorq Aramiyan’ı bahane ederek, Türkiye ve İslam düşmanlığıyla bilinen yine ülkemiz üzerindeki çirkin oyunları ve vahşetiyle dünyada tanınan terör örgütü ASALA’nın yeminini okuyup, Ermeni bayrağı açması ve köprüden nehire karanfil atılması “küfrün tem millet olduğu” nu göstermiştir.

Dost-düşman herkes şunu çok iyi bilmelidir ki bu topraklar hainleri hiç sevmedi, sevmeyecek.

Ermeni Ulusal Kongresi üyesi ve Eski Milletvekili Aragast Akhonyan’ın heyeti ile birlikte gelerek böyle faaliyetler yapmasına göz yumulması, tarafımızdan hayret ve üzüntüyle karşılanmıştır. Hele hele böyle faaliyetlerin inanç turizmi, turizm, gezi gibi adlarla kamufle edilerek yapılması ayrıca kaygı vericidir, artarak devam edeceği de aşikardır.

Bu nedenle güvenlik güçlerimizin bu tür faaliyetlere daha hassas yaklaşmasını da talep ediyoruz. Kürdüyle, Türkmeniyle, Lazı, Zazası, Arap Çeçeniyle bizler aziz ve şerefli Türk Milletiyiz. Bu vatan üzerinde hesabı olanlar unutulmamalıdır ki Anadolu hoşgörüsü ve İslam’ın hoşgörüsünün ölçüsü bellidir. Kirli hesaplar içinde olanlar yüzleşmekten korktukları kirli tarihlerine mutlaka bakmalıdırlar.

Rus işgali yıllarında Ruslar ve yandaşları olan Ermeni çetecilerin zulmünden kaçmak için Diyarbakır yönüne doğru gitmeye çalışan Patnoslu, Bulanıklı, Malazgirtli Müslüman masum kadın, çocuk, yaşlıları ilin o dönemde dışarıya açık tek yolu olan Murat Köprüsünde pusu kurmak vasıtasıyla Müslümanları toplayıp Bağlar (Çiriş) Köyüne getirerek oradaki masumlarla birlikte vahşice katlettikleri, diaspora ve Ermeni yalanlarını çökertecek ve rahmetle andığımız Müslümanlara ait üç bin iki yüz kişilik toplu mezarlar ortada iken olmuş ve olmaya devam eden bu faaliyetlere çanak tutanlara, Güleryüz gösterenlere, hoşgörüyle bakanlara ve destek verenlere ve bunu da İslam hoşgörüsü adı altında yapanlara varlık sebebimiz olan Kur’an ayetleriyle diyoruz ki: “Ey iman edenler! Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin, onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse şüphesiz o da onlardandır. Allah zalimler topluluğunu hidayete erdirmez.” Maide-51″HABER49