YKS Kalemleri Köy Okullarına Gönderilecek!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından adaylara dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraşlar Eğitim Gönüllüsü Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ömer Demir tarafından köy okulları ve ihtiyaç sahibi öğrencilerine gönderilmek üzere toplandı. 15 -16 Haziran 2019 tarihlerinde Muş’ta YKS’ ye giren üniversite adaylarına yönelik ‘Kalemim köy okuluna’ kampanyasını daha önce de gerçekleştirdiğini […]

YKS Kalemleri Köy Okullarına Gönderilecek!
YKS Kalemleri Köy Okullarına Gönderilecek!
  • Yayınlanma17 Haziran 2019 12:09

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından adaylara dağıtılan kalem, silgi ve kalemtıraşlar Eğitim Gönüllüsü Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ömer Demir tarafından köy okulları ve ihtiyaç sahibi öğrencilerine gönderilmek üzere toplandı.

15 -16 Haziran 2019 tarihlerinde Muş’ta YKS’ ye giren üniversite adaylarına yönelik ‘Kalemim köy okuluna’ kampanyasını daha önce de gerçekleştirdiğini belirten Demir, Bir Eğitim gönüllüsü olarak topluma değer katmayı ilke edindi. Bu vesileyle Muş ilindeki 5 merkezi okulda kutularla adayların sınavdan çıkmasını bekledi. Sınavdan çıkan adaylardan ÖSYM tarafından dağıtılan, içinde 2 kalem, silgi ve kalemtıraş bulunan kırtasiye kutularını, köy okullarındaki öğrenciler için bağışlanmasını istedi. Eğitim gönüllüsü 1 saat süren çalışma sonucu 246 kırtasiye kutusu topladı.

DEMİR: KALEMLERİN MANEVİ DEĞERİ VAR!

Kampanyaya ilişkin açıklamalarda bulunan Eğitim Gönüllüsü Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ömer Demir, toplanan kalemlerin manevi değer taşıdığını söyledi. Kalemlerin sınava giren adayların geleceklerini belirlediğini anlatan Demir, “Malzemeler köy okullarındaki öğrencilere dağıtılacak. Bu kalemler belki onları üniversite sınavına taşıyacak, hatta daha da ileri gitmelerini sağlayacak. Bu nedenle önemli ve anlamlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Kampanya fikrinin geçmiş yıllarda da doğduğunu ve duyuru yapma imkanı olmadığını aktaran Demir, “Bu ikinci kampanyaydı. Sadece 3 okula geçmiş yıllarda kutu gönderdim. Duyuru yapabilsek katılım çok daha yüksek olurdu. Bu tür sosyal duyarlılığı olan etkinlikleri eğitim-öğretim adına bundan böyle düzenli hale getireceğim ve herkesten destek bekliyorum” diye konuştu.HABER49