ÖZGÜRLÜK NE GÜZELMİŞ

Her zamanki Cansu gibi hep aynı fikirdeyim.  Bir şeyin değerini anlamak için onu kaybetmek, onun elinizden alınması gerekiyormuş.  Şimdi size on dört günlük hapis hayatımın, on birinci gecesinden yazıyorum. Bildiğiniz üzere 2020 yılını bir salgın hastalıkla mücadele ederek geçirmekteyiz. Binlerce vatandaşımızı illet bir virüse kurban verdik. Kimimizin amcasını, kimimizin anneannesini, kimimizin dayısını… Acımızın büyük oluşuyla beraber çoğumuzun da özgürlüğü elinden alındı. Bizim iyiliğimiz için sizin iyiliğiniz için olsa bile özgürlüğümüz elimizden alındı, yapılan planlar ertelendi, hayaller ertelendi, çoğumuz işsiz kaldık, milyonlarca kişi eğitimsiz, ne güzel bir şeymişsin sen okul!

Bunun yanında şunları da anlamış olduk;
Önceden yürüdüğümüz yolda ayakkabımıza yapışan çamurdan, havadaki egzoz dumanından, yağmurun makyajımızı bozmasından ne şikayet ediyormuşuz, şikâyetçi olduğumuz şeylere ne kadar hasret kaldık,  ne kadar muhtaçmışız, ne güzel nimetlermiş. İçinde hiç bir korku ve şüphe olmadan dışarı çıkmak ne güzelmiş…

Bunlara şükretmemişiz hiç. Çok  yükseklerdeymiş gözümüz.
Hep daha iyi bir dünya için diye diye dünyayı bu hale getirdik evet teknoloji gelişti, güzel güzel parklarımız oldu, muşun yolları bile asfaltlandı ama biz şimdi çamursuz, asfaltlı güzel yollardan yürüyüp parkalarımıza gidip oturamıyoruz. Bu çileyi daha ne zamana kadar çekeceğiz, ne zaman maskeye veda edilecek?  Bana bir tarih söyleyin! Hani  her derdin bir dermanı vardı,  hani bunun dermanı nerde? Bu soruna bir çözüm bulunsun ben artık mısralarımda  Covid 19 ‘ a değinmek istemiyorum. Normal konulardan bahsetmek istiyorum. Aşktan bahsetmek istiyorum mesela, anne baba sevgisinden, özgürlüğün olmayışından değil,  özgürlüğü yaşarken özgürlüğün  güzelliğinden bahsetmek istiyorum. Dışarı çıkıp o temiz havanın ciğerlerime dolmasını istiyorum. İçimde hiçbir korku ve şüphe olmadan. Arkadaşlarıma aileme sımsıkı sarılıp, şapur süpür öpmek istiyorum. İstiyorum da istiyorum. İnşallah bir gün uyandığımızda bu illetin tamamen bittiğini öğrenir maskelere veda ederiz. Amin demeyi unutmayalım lütfen.

Hepinize Covid siz günler diliyorum…

İlginizi Çekebilir

HABER49 BİZİM, HABER49 HEPİMİZİN

İşte geldik, herkesin gelmek istediği o büyülü çağın eşiğine; 18 yaşındayız… Ne kadar uzun bir …