ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİK

Değerli Yönetim;

“Halkınıza böyle davranmakta ısrar ederseniz yetkinizi aşmış meşruiyet zeminini kaybetmişsiniz demektir” Sezen AKSU 29 NİSAN 2021

Tam kapanmanın başladığı tarihten bu yana sekiz günü devirdik, peki mesleğini icra etmeyen binlerce insan, insanlığın mecburiyeti barınma besin ihtiyacı, beraberinde temel tüm tüketimler için harcanacak paraların kaynağı nedir? Daha doğrusu var mıdır? Kaldı mı ki bu süreci zararsız atlattım diyen birileri. Tek bir destek paketi? Yoksul insanlar intihar ederken Bakan ÇAVUŞLUĞU üçüncü sınıf Türkiye vatandaşından turistleri koruyor! ve şu cümlelerle büyük rahatlık güvencesinde tatilinizi yapabilirsiniz diyor; “Turistin görebileceği her vatandaşı aşılayacağız.”

Öncelikle aşıyı hakketmek için en az bir adet birinci dünya vatandaşının göz perdesiyle buluşmuş olmanız gerekmektedir. Ve “Ne Mutlu Türküm Diyene” mottosuyla büyütülmüş milletlerin Türklük bilincini arşa çıkarmış Mustafa Kemal’lerden, nerelere geldiğine şaşkınlık ve hüzün içerisinde şahit olmaktayız. Diyelim ki, halk siyasilerin aşağılamalarına göz yumdu, peki vatandaş açlıkla nasıl mücadele edecek?

Evine ekmek götüremediğini söyleyen vatandaşın sorunlarına inanmayan yöneticimiz sarayın dışında ki hayatı unutturan o sihirli yüzüğe binlerce kez teşekkür etmeli. Gıyabında kader bizlere de bozdurup bozdurup harcatacak o büyülü yüzüğü reva görür umarım. Değerli okuyucularım burada ki iğneleyici cümleler; Aslında büyük haksızlığa boyun eğmek zorunda kalan, ses çıkaramadığımız her çalınmışlığa yükselen bir isyan bayrağıdır. Hiçbir halk sonsuza kadar boyun eğmeyecek ve en netice de adalet yerini bulacaktır. Her şeyi anlarım da hiçbir gelir kaynağı olmayan bunca insanı evlere tıkıp onlara destek sağlayamayan devlete niçin tek bir ses çıkarılamıyor? Ah tabi bir örnekle açıklayım. Geçenlerde mizahi bir dille ekonomiyi eleştiren hatta saygı sınırlarını bile aşmayan iki gence yurt dışı çıkış yasağı verildi.

Ne ironiktir ki, gençler yaptığı açıklama ile “Yasağı koymasalar da paramız yetmiyor zaten” dedi. İlk defa bir ceza, sistemin ne kadar dengesiz olduğunu kendi kendine kanıtlamış oldu. Canım ülkem son 10 yılda öyle kötülüklere şahit oldu ki ülkenin refah seviyesi düştükçe düştü. Artık insanlar sadece yaşamak için yaşıyor. Gençlerin gelecek kaygıları, yetişkinlerin geçim derdi…

Şuraya öyle şeyler sığdırılabilir ki bu acının bile kifayetsiz kaldığı bir noktadayız. Koltukların da cenneti yaşayanlar bu dünyanın ihtişamına kapılmasın şayet cehennem sizler için var.

Ha bu arada 128 MİLYAR DOLAR NEREDE?

İlginizi Çekebilir

ZAMLAR YAĞMUR GİBİ…

Temel tüketim gıdaları başta olmak üzere birçok üründe fahiş fiyat artışları devam ediyor. Her güne …