Yol Değil… Köstebek Yuvası…

Yol Değil…

Köstebek Yuvası…

Muş’ta çetin geçen kışın ardından yıpranan yollarda oluşan çukurlar sürücülere zor anlar yaşatırken, çamur deryasında yürümeye çalışan vatandaşlar ise hem dertli hem de şikayetçi.

Kent merkezine bağlı ara yollar bakımsızlıktan adeta savaş alanlarını andırıyor. Yağışların ardından yıpranan ve çukurların oluştuğu yollar neredeyse kullanılamaz hale geldi. Sürücülerin zor anlar yaşadığı yollarda yayalar caddede yürümekte zorluk çekiyor.

Muş Merkezde etkili bir kışın ardından başlayan yağışlar sonrasında tüm mahalle yoların da çukurlar meydana geldi. Araç sürücüleri yolda ilerlemekte güçlük çekerken, araçların yavaşlaması sebebiyle trafikte de aksamalar yaşanmasına sebep oluyor. Yolda yavaş ilerleyen araçlar nedeniyle uzun kuyruklar oluşurken, sürücüler araçlarının zarar gördüğünü ve yolun halini yetkililerin görmesini istediklerini söyledi. Sürücüler ‘Yetkililer gelsinler de bu yolun halini görsünler” diyerek tepkilerini dile getirdi.

“ZARARIMIZI KİM KARŞILAYACAK?”

Yollarda oluşan çukurların kapatılmamasından dolayı araçlarında maddi hasar meydana geldiğini hatırlatan araç sürücüleri, “Doğru dürüst kapatılmamış çukurlar nedeniyle araçlarımız her geçen gün hasar görüyor. Çukur üzerine kum atıp baştan savma iş yapmışlar. Bu nedenle kasis oluşmuş. Bazen çukurları son anda fark ediyoruz. Araçlarımızda ne alt düzen kaldı ne de amortisör. Bizim zararlarımızı kim karşılayacak? Yarım yamalak iş yapıyorlar, çilesini vatandaş çekiyor. Bu yolların yapılması için bir insanın ölmesi veya bir aracın kaza yapması mı gerekiyor?” ifadelerini kullandı.

“YOLLAR KÖSTEBEK YUVASI”

Kent merkezinde birçok yerde aynı sorunlarla karşılaştığını belirten vatandaşlar ise, “Belediyemizin çalışmalarını görüyoruz hepsi ortada. Muş’ta hemen hemen her sokak bu şekilde. Ana cadde haricinde tüm yollar köstebek yuvası gibi. Mahalle aralarına giremiyoruz. Seçim çalışmaları yapan adaylar, bu yollarda gezerken hiç mi utanmıyorlar? Bu devirde, bu şehirde halen yol yoksa su yoksa kimse bizden oy istemesin.” şeklinde konuştu.HABER49

İlginizi Çekebilir

2 bin 500 rakımlı dağ köylerinde 5 metre karla mücadele

Muş’ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan 2 bin 500 rakımlı Üçevler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir