Vali Yıldırım, Bulanık’ta Projelerin Açılış Törenine Katıldı

Muş Valisi Aziz Yıldırım, Bulanık ilçesinde yapımı tamamlanan projelerin açılışını gerçekleştirdi.

Vali Yıldırım, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, İl Jandarma Komutanı Albay Bülent Baykal ve İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, çeşitli açılışlara katılmak üzere Bulanık ilçesini ziyaret etti.

Belediye binası önünde düzenlenen törende konuşan Yıldırım, açılışını gerçekleştirecekleri en güzel projenin “Sokak Sağlıklaştırma” projesi olduğunu söyledi.

İnsanların güzel ve temiz bir çevrede yaşadıklarında moralinin de düzgün olduğunu belirten Yıldırım, “Onun için biz bu hizmetlerimizi belediye, kaymakamlık aracılığıyla, ilgili olan diğer kurumlar aracılığıyla, hepsiyle yapmaya gayret ediyoruz.” dedi.

Yıldırım, Bulanıklı vatandaşlara da görevler düştüğüne işaret ederek, şöyle konuştu:

“Bu hizmetleri öncelikle korumak, sonra da sahip çıkmak gerekiyor. Bunları gayet güzel, tahrip etmeden korumalıyız. Bir de sahiplenme var. Sahiplenme tarafı da önümüzde seçimler var. Bu seçimlerde de buraya hakikaten hizmet edecek, devletten gelen parayı size hizmet için kullanacak insanı seçmeniz gerekiyor. Bu tür insanlar ancak sizlere hizmet edebilir. Bu kaynaklara sahip çıkmanız gerekiyor. Önceden gelen para başka yerlere gidiyordu. Bugün gelen para sizlere hizmet olarak dönüyor. Bunun kıymetini bilmek ve mutlaka sahip çıkmak gerekiyor.”

Şimşek ise Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan’ın çok verimli çalıştığını ifade etti.

Sokakların güzelleştirilmesi, derelerin ıslahı, belde ve köy yollarının iyi hale getirilmesi için birçok çalışma gerçekleştirildiğini dile getiren Şimşek, “Başta Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin desteği arkamızda. Körsu Deresi, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde 7 taşkın korumadan birisi. Sadece bu sene yaklaşık 60 milyon lira ile şehrimizin altyapısını yapıyoruz. Daha iyi hizmet, daha iyi okul, daha iyi yüksekokul, hamdolsunki bu sene onları da başardık. Bölgemiz güzelleşiyor. Artık her alanda güzelleşecek. Hep beraber inşallah güzel şeyler başaracağız. Analarımızın ağlamasını istemiyoruz. İnancınız olsun ki Bulanık’a güzel şeyler yapmak istiyoruz. Ama bu konuda sizlere ihtiyacımız var. Size hizmet edeceğiz. Daha temiz içme suyu, daha güzel sokaklar, daha güzel parklar, daha güzel okullar, daha verimli insanlar, daha huzur. Evet bu konuda özellikle büyüklerimizin de kararlılığı var. Biz buradayız. Teşkilatlarımızla birlikte, demokrasiyle birlikte buradayız. Sizin emrinizde olacağız.” diye konuştu.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Uzan da belediyeciliğin gönül işi olduğunu, bu anlamda ilçenin yüzünü değiştirmeye devam ettiklerini anlattı.

İlçenin geçmişte terör yüzündün ciddi anlamda bedel ödediğini anımsatan Uzan, şunları kaydetti:

“Ama bu terörün tortularını silmek, tekrar şehrimizin normalleşmesi, batıdaki bir kentimizdeki hizmetleri buraya da getirmek adına ben ve ekip arkadaşlarım var gücümüzle çalışıyoruz. Bu projelerimizden en önemlisi, benim de en sevdiğim Sokak Sağlıklaştırma Projemiz. Gerçekten şehrimizin bir kimliği yoktu. Biz Bulanık Belediyesi olarak burada kent estetiği yönetmeliği çıkarttık ve şehrimizin ana dokusunu belirledik.”

Konuşmaların ardından Sokak Sağlıklaştırması, Körsu Deresi, Kadın Yaşam Merkezi projeleri ile Muhammet Fatih Safitürk Parkı ve sıcak asfalt yolunun açılışı gerçekleştirildi.

Vali ve beraberindekiler, daha sonra esnafı ziyaret etti.HABER49

İlginizi Çekebilir

Üniversitede üç mühendisliğin kapısına kilit

Muş Alparslan Üniversitesi’nde Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nin üç bölümü öğrenci alımı olmaması nedeniyle kapatıldı. Muş’un …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir