Vali Gündüzöz, su baskını yaşanan bölgeleri inceledi

Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, kentte yaklaşık 2 gün boyunca devam eden sağanaktan dolayı su baskınlarının yaşandığı bölgeleri inceledi.

Muş’un Ortakent, Taşoluk, Dereyurt, Üçdere, Eşmepınar, Alagün, Güzeltepe, Ünaldı, Alnıaçık, Kırköy, Arpayazı, Yoncalıöz gibi bazı yerleşim birimlerinde su baskını meydana gelmişti. Su baskınları ile aşırı yağış ve yanlış yerleşimden kaynaklı su baskınlarının meydana geldiği yerlerde herhangi bir can kaybı olmadığı olayda gün boyunca ekipler müdahalede bulundu.

Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün koordinesinde ve talimatıyla DSİ, AFAD, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra İl Özel İdaresi ekipleri de söz konusu yerleşim yerlerinde çalışmalarına devam etti.

Akşam saatlerinde Ortakent Köyünde incelemelerde bulunan Vali Gündüzöz, ev ve ahırlarını su basan vatandaşları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Burada incelemelerde bulunan Vali Gündüzöz, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Herhangi bir can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Vali Gündüzöz, yaşanan maddi zararların ekipler tarafından yapılacak zarar tespit çalışmalarından sonra gereğinin yapılacağını belirtti.HABER49

İlginizi Çekebilir

Üniversitede üç mühendisliğin kapısına kilit

Muş Alparslan Üniversitesi’nde Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nin üç bölümü öğrenci alımı olmaması nedeniyle kapatıldı. Muş’un …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir