Tozdan bunalan esnaf yol kapattı

Muş Merkez’de uzun süredir devam eden alt yapı çalışmaları nedeniyle bozuk yollarda oluşan tozlar esnafın tepkisine yol açtı. Bir grup esnaf, durumu protesto için yolu trafiğe kapattı.

Merkez Kültür Mahallesi Bahçelievler Caddesi üzerinde bulunan esnaf, alt yapı çalışmaları sonrası üç yıldır yollarının yapılmadığı belirterek çöp konteynırları ve masalarla yolu trafiğe kapattı.

Belediyenin hizmetlerinin yetersizliğinden yakınan esnaflar, “Yaklaşık 3 yıldır burada ne kulak kaldı ne burun kaldı soluma diye bir şey yok. Tozdan dolayı cihazlarımız arıza yaptı. ‘geçen yıl yapılacağız’ dediler, bir yıl geçti hala yapacaklar. Arabalarımızı yıkayamıyoruz, tozdan nefes alıp çalışamıyoruz. Perişan olduk” diyerek yollarının bir an önce yapılmasını istedi.

Esnafın protestosu nedeniyle yaklaşık 45 dakika trafiğe kapalı kalan yol, Emniyet Müdürlüğü ve belediye zabıta ekiplerinin olay yerine gelip konuşarak esnafı ikna etmesi sonrası açıldı.

BAŞKAN ASYA’DAN ÇÖZÜM SÖZÜ

Esnafın protestosu sonrası bir açıklama yapan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, sorunun çözüleceği sözünü verdi. Asya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getiridi: “Kültür mahallesi Bahçelievler caddemiz alt yapısı henüz tamamlanmadı. Alt yapı çalışmaları bittiği gibi caddemizi asfaltla buluşturacağız. Alt yapımız bitmeden asfalt yapmamız imkansız. Tüm ülkeyi etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle çalışmalar gecikti. Esnafımız biraz daha sabırlı olursa kısa zamanda hep birlikte çalışmaları bitireceğiz ve Muşumuz güzel bir görümüme kavuşacak inşallah…”HABER49

İlginizi Çekebilir

100 yıllık su sorunu tarihe karışıyor

Muş’ta yaşanan içme suyu sıkıntısının giderilmesi için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle kentin 7 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir