O işler öyle değil, böyle olur!

O işler öyle değil, böyle olur.

Sökün ya, böyle de değilmiş!

Muş Belediyesi tarafından 2018 yılında yapımı gerçekleştirilen ve yılan hikayesine dönen üst yapı çalışmaları, “İl Trafik Komisyonunun” kararı ile yeniden düzenleniyor. Tecrübesizliğin göz önüne serildiği çalışmalar İl Trafik Komisyonunun belirlediği şekilde dizayn edilerek vatandaşın hizmetine sunulacak.

Sözde “HİZMETİ” çileye dönüştüren ve her geçen gün vatandaşı çıkmaza sürükleyen Muş Belediyesi, her geçen gün çalışmalarını eline, yüzüne bulaştırıyor. İstasyon caddesini yarım, yamalak yapan ve bununla gurur duyan belediyeye bir frende İl Trafik Komisyonundan geldi. İstasyon caddesinde yapımı devam eden üst yapı çalışmaları alınan karar ile yeniden düzenlenecek. Buna göre göbekler ve yaya geçitleri belirlenen şekilde dizayn edilecek.

2017 yılında büyük bir gurur ve kibirle paylaşılan İstasyon Caddesi Projesi’nin şu anda uygulanan projeyle alakası olmaması ise vatandaşta büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.

HERKES MUŞ’TAN KAÇMANIN HESABINDA

Belediye çalışmalarının usandırdığı kesimler biran önce kenti terk etmenin hesabı içerisine girmiş durumda, Doktorundan hakimine, savcısından bürokratına, öğretmeninden memuruna kadar bir şekilde Muş’u terk edip gideceği günü iple çekiyor. Kentten ayrılacak olan yabancı kesimin de Muş’u dışarıda ne şekilde anlatacağı da muamma.

SUSUZLUK VE TOZDAN BİRÇOK HASTALIK ÇIKACAK

Sular akmadığı için toz konusuna girmeye gerek duymadık. Haberimizdeki bu kısma siz okurlarımız içinizdeki tüm düşüncelerinizi özgür ve tarafsız bir şekilde ekleyebilirsiniz.

SAĞLIKÇILAR SAĞLIKSIZLIKTAN ŞİKAYETÇİ!

Bakanlık tarafından büyük zorluklarla Doğu Anadolu Bölgesine gönderilen sağlık çalışanları sağlıksızlıktan şikayetçi. Yaşam koşullarının zor olduğu kentte görev yapan sağ  lıkçılar, toz, susuzluk ve bitmek tükenmek bilmeyen sözde çalışmaların biran önce bitmesini istiyor. Aksi durumda kısa sürede çok büyük hastalıkların çıkacağını konuşan sağlıkçılar, yetkililerin biran evvel duruma el atmasını talep ediyor.

ACİLLER HINCAHINÇ

Su depolarının temizlenmemesinden dolayı karın ağrısı şikayetiyle acil servislere giden hasta sayısı son günlerde artış gösterdi. Doktorlar; ‘her 2 kişiden birinin bu şikayetten dolayı acile geldiğini’ ifade ettiler. Özellikle çeşme suyundan uzak durulması gerektiğini ifade eden doktorlar, hazır su kullanılması tavsiyesinde bulundular.HABER49

İlginizi Çekebilir

2 bin 500 rakımlı dağ köylerinde 5 metre karla mücadele

Muş’ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan 2 bin 500 rakımlı Üçevler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir