Muş’ta alt yapı iflas etti

Muş Merkezde üç yıldır devam eden alt yapı çalışmaları henüz tamamlanmadan her yağmur sonrası kendisini hissettiren alt yapı yetersizliği vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Muş’un en işlek caddesi olan İstasyon caddesinde aniden bastıran yoğun yağmur yağışı nedeniyle alt yapının yağmur suyuna karşı yetersiz olduğu görüldü. Muş’ta etkili olan sağanak yağış yayaların bazı caddelerde karşıdan karşıya geçmekte zorlandığı gözlemlenirken, rögarlardan sular geri taşmaya başladı.

Yağmur suyu birikintileri yüzünden ev ve iş yerlerinin önü su ile dolarken vatandaşlar, ev ve iş yerlerine giderken zorlandı. Yağmur nedeni ile trafikte sürücüler de zor anlar yaşadı.

Muş’ta her zaman dile getirilen ve bir türlü müdahale edilmeyen alt yapıda kullanılan boruların yetersizliği problemi artık her yağmur sonrası kendini iyice hissettirmeye başladı.

HABER49 Gazetesi olarak, alt yapı çalışmaları yapılmaya başlanırken şehrin kanalizasyon sisteminin bir sağanak yağışta iflas edeceğini defalarca yazarak, Belediye’yi uyarmamıza rağmen, Belediye yetkilileri uyarıları dikkate almadı. Sağanak yağmurun kısa bir süre yağması bile şehri adete felç ettiği görüldü. Bu durum alt yapının sanki senin yapılmış değil de Muş’un alt yapıya ihtiyaç duyduğunun göstergesi oldu.HABER49  

konya medyum

office 2016 lisans satın al

İlginizi Çekebilir

2 bin 500 rakımlı dağ köylerinde 5 metre karla mücadele

Muş’ta etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan 2 bin 500 rakımlı Üçevler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir