MŞÜ eğitime bir gün ara verdi

MUŞ’TA 162 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI

Muş’ta dün akşamdan bu yana devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 162 köy yolu ulaşıma kapanırken, Muş Alparslan Üniversitesinde (MŞÜ) eğitim-öğretime bir gün ara verildi.

Muş’ta bu sene çetin geçen kış şartları nedeniyle hayat olumsuz yönde etkilenmeye devam ediyor. Dün akşam saatlerinde başlayan ve sabah saatlerinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşan kar kalınlığı kent merkezini beyaza bürürken, il genelinde 162 köy yolunu ise ulaşıma kapadı. Kentte vatandaşlar işyerlerinin önünü küreklerle açmaya çalışırken, belediye ekipleri ise iş makineleriyle topladıkları karı kamyonlarla şehrin dışına taşıyor.

Yol açma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, dünden bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle 162 köy yolunun ulaşıma kapandığını söyledi. Ekiplerin sahada çalıştığını ifade eden Yentür, “Yol açma çalışmalarımız devam ediyor. 162 köy yolumuz yoğun kar yağışının ardından ulaşıma kapandı. Ekiplerimiz 7/24 esasına göre çalışarak yolları yeniden ulaşıma açacaktır.” dedi.

MŞÜ EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Öte yandan Muş Alparslan Üniversitesi yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitim-öğretime bir gün ara verdi. MŞÜ’nün öğrencilere gönderdiği tatil mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle üniversitemizin tüm yerleşkelerinde 28 Şubat 2019 Perşembe günü eğitim-öğretime bir gün ara verilmiştir. Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü.”HABER49

İlginizi Çekebilir

100 yıllık su sorunu tarihe karışıyor

Muş’ta yaşanan içme suyu sıkıntısının giderilmesi için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle kentin 7 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir