Kaza mı, Cinayet mi?

Muş Belediyesi tarafından kent genelinde devam ettirilen ve güvenlik zafiyeti üs seviyede olan üst yapı çalışmaları sırasında belediyeye ait iş makinesi altında kalan bir kadın feci şekilde hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre olay, Muş Merkeze bağlı Saray Mahallesinde meydana geldi. Muş Belediyesi ekiplerince yol genişletme çalışması yapan iş makinesi altında kalan evli ve iki çocuk annesi 46 yaşındaki S.T. feci şekilde hayatını kaybetti.

Muş Belediyesi tarafından 3 yıldır devam eden alt yapı ve üst yapı çalışmaları vatandaşı canından bezdirdi. 3 yıldır devam eden düzensiz ve kontrolsüz çalışmalar bir vatandaşın canına mal oldu.

İddialara göre, Muş Merkez Saray Mahallesi Kooperatif caddesinde yol genişletme ve asfaltlama çalışması yapan Muş belediyesine ait iş makinaları güvenlik önlemi almadan çalıştırıldı. Güvenlik önleminin alınmadığı bölgede o sırada yoldan geçmekte olan S.T. iş makinesinin altında kalarak elim bir şekilde can verdi.

KAMUOYU OLAYIN AYDINLATILMASINI İSTİYOR

Kamuoyunun vicdani noktada merak ettiği olayın kaza mı, cinayet mi olduğu büyük merak konusu oldu. Vatandaşlar, S.T.’nin hayatını kaybettiği olayın ardından kent genelinde sürdürülen çalışmalarda hala güvenlik önleminin alınmamasının büyük bir ihmal olduğunu ifade ettiler.

Olayın ardından bir cafede basın toplantısı düzenleyen Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, olayla ilgili şu ifadelere değindi:

“İş yapılan yerde eksiklik olur. İş yapıldığı zaman eksikte olur, yanlışta olur. Elbette ki her işin bir eksikliği olur. Kaza mukadderdir. Elbette ki kazalar Cenabı Allah’ın takdiridir. Başka bir izahı yoktur. Bu belediyede çalışanda olur, başka bir yerde de olur. Elbette ki yanlışlar izah edilecektir, elbette ki yazılacaktır. O kaza sonucunda da konuyu duyar duymaz geldim. Muş Belediyesinin çalışan yaklaşık 600 personeli ile bir aile aidiyeti içerisinde hepsinin sorununu kendi sorunum olarak görüyorum. Kaza yapan arkadaşımıza da Rabbim sabır versin, beterinden korusun. Vefat eden hanımefendi de bir arkadaşımızın hanımı. Olayın olduğu ilk saatten düne kadar belediyemizin personelleri, meclis üyelerimizle ve kanaat önderlerimizle birlikte taziyeye gittik. O insanların tek tesellisi kaderdir. ‘Hiç kimse bilerek, bilinçli bir şekilde bu kazayı yapmayacağı’ görüşünü beyan ettiler. Ben, o aileye bir kez daha buradan şükran ve minnetlerimi sunuyorum. Biz cenazeyi defnettikten sonra tabiri caizse beni cenaze sahibi konumuna getirdiler ve taziyelerini bize takdim ettiler. Ben, merhume kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailesine bir kez daha başsağlığı diliyorum. O aile bizim şerefimizdir, bizim onurumuzdur. O ailenin yapısının toplumumuzun bütün kesimine örnek olmasını Cenabı Allah’tan temenni ediyorum.”

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.HABER49

erzincan escort bayan

İlginizi Çekebilir

Gençlerin yeni iş kapısı: Tekstilkent

Türkiye’nin en genç nüfus oranına sahip illeri arasında yer alan Muş’ta devlet desteği ile kurulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir