Iğdır’dan otostopla gitti, yarışmada birinci oldular!

Iğdır’lı ailenin çiftçi çocuğu olan Maksut Çavlu, Türkiye’nin en büyük online ses ve beste  yarışmalarından biri olan “Bi Yetenek Kim” yarışmasında birinci oldu.

Performansları İnternet üzerinden oylanan yarışmacılardan en yüksek oy alan 10 finalist  canlı performans gecesinde kıran kırana yarıştılar.

Karnaval grubunun medya sponsoru olduğu projede farklı müzik tarzları yarıştı.

Müzik sektörüne birçok isim kazandıran, sektörün öncü isimleri; Engin Akıncı, Tolga Görsev, Yalçın Birol, Hakan Dedeler, Burçin gülbahar jüri  üyeliği yaptıkları “Bi Yetenek Kim Yarışmasında” ilk üçü seçtiler.

Kınay Production ve 21 Medya’nın projelendirdiği Bi Yetenek Kim yarışmasıyla kendini gösterme fırsatı yakalayan Maksut Çavlu, tüm imkânsızlıklara rağmen birinci olmanın mutluluğunu anlattı.

Ağrı’da müzik öğretmenliği okuyan yarışmacı “grup arkadaşlarım ve ben her birimiz farklı şehirlerden gelerek, “Bi Yetenek Kim” yarışmasında birleştik. Çok zor imkanlarla bir araya geldiğimiz için yarışma öncesinde prova dahi alamadık. Yarışmaya gelebilmek için otostop bile çektik. Çektiğimiz tüm sıkıntılara değdiğini düşünüyorum. Çok değerli jüri üyeleri bizleri dinledi. Uzun yıllardır beste yapıyorum, fakat yaşadığımız bölge gereği kendimizi ifade etmekte güçlük çekiyoruz. Bu yarışma benim için ses oldu. Bizi gördüler. Kınay Production ve 21 Medya’ya ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yarışmanın 2. Paradox grubu olurken 3. isim ise Rap şarkısıyla Ahmet Tetik oldu.HABER49

İlginizi Çekebilir

Gençlerin yeni iş kapısı: Tekstilkent

Türkiye’nin en genç nüfus oranına sahip illeri arasında yer alan Muş’ta devlet desteği ile kurulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir