Gültekin: El ayak öpülerek bir yere varılmaz!

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren ve çeşitli ziyaret ile temaslarda bulunmak üzere memleketlerine gelen Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı (Muş Vakfı) heyeti, kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gazeteciler ile sohbet eden Muş Vakfı Başkanı Orhan Sami Gültekin, Muşlulara seslenerek; “El ayak öpmeyi bırakın Muş’u ihmal etmeyin” dedi.

Muş Vakfı Başkanı Orhan Sami Gültekin ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kentte görev yapan mahalli ve yaygın basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensupları ile bir araya gelen Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sami Gültekin, Muş Vakfı olarak 700 öğrencinin burs ihtiyaçlarını aylık 200 TL lik limitler dâhilinde karşıladıklarını belirti. Muş Vakfı olarak zenginden alıp fa

kire ulaştıran bir anlayışla hareket ettiklerini söyleyen Gültekin, “El ayak öpmeyi bırakın Muş’u ihmal etmeyin” dedi.

Muş’ta yatırımcılar kalifiye eleman bulamadığından dolayı yatırım yapamadıklarını da ifade eden Gültekin, bu sorunun çözümü için Milli Eğitim Müdürlüğü ile varılan karar sonucunda 24 derslikli bir meslek lisesinin yapımında önemli bir görev üstleneceklerini ifade etti.

 “KALİFİYE ELEMAN SIKINTISINI MESLEK LİSESİ İLE ÇÖZECEĞİZ”

Muş’ta ki kalifiye eleman sıkıntısını kuracakları 24 derslikli meslek lisesi ile çözeceklerini dile getiren Orhan Sami Gültekin, şunları söyledi: “Muş’ta yatırımcılar için büyük önem arz eden kalifiye elemanı konusunda bir hamle yaptık.  Milli Eğitim Müdürlüğü ile varılan karar sonucunda 24 derslikli bir meslek lisesinin yapımında önemli bir görev üstlendik. Buradaki katkımız büyük.  Meslek lisemizin Muş’ta eğitim ve öğretime kazandırılması ile yatırımcılar için önem arz eden ve Muş’a gelmelerinde önemli bir etken olacak olan kalifiye eleman sıkıntısının en aza indirilmesini bu yatırımımızla amaçladık. Dışarıdan ilimize yatırımcıların gelmeyişinin en büyük olumsuzluğu kalifiye elaman sıkıntısı. Bizler bunun farkındayız. Sorunları gözetip o yöne doğru çözümcül adımlar atıyoruz. Ve yine Muş Vakfı olarak Varto’ya yurt, Bulanık, Malazgirt ilçelerinin yanı sıra Yaygın Beldesine cenaze araçları yardımlarımız oldu. Burslarımız devam ediyor. 700 Muşlu öğrencimize burs veriyoruz. İstanbul Muş Vakfı şubemizde haftanın belirli günlerinde öğrencilerimizle bir araya gelip çeşitli toplantılar düzenliyoruz.”

 “FİRMA YETKİLİLERİMİZ MUŞ’A RENK GETİRECEK”

Su sıkıntısının giderilmesi durumunda Muş ovasına renk geleceğini söyleyen Gültekin, “Burasını Muşlu iş adamlarımızın alması için uğraş verdik. Görüşmelerimizden olumlu sonuç elde edemedik. Şimdi Tiryaki grup bünyesinde olan TİGEM arazilerinin su sıkıntısının giderilmesi gerekiyor. Firma yetkililerimiz Muş’a renk getirecek, Muş tarımına öncülük edecek çalışmalar halinde olacaklar. Buradaki çiftçilerimize zamanla ürün tohumlarını bedavaya verecek ve ürettikleri ürünleri alma garantisi sunacaklar. Bu çiftçilerimiz içinde önemli bir konu. Yine bu araziler üzerinde Muş Alparslan Üniversitemize yer verilecek firmamız tarafından. Üniversitemiz buraya kaz yetiştiriciliği alanında projeler üretecek”  şeklinde konuştu.

 “HESAP SORAN BİR TOPLULUK OLUŞMALI”

Muş’un bir çok alanda son sırada bulunmasından dolayı üzüntü duyduklarını aktaran Muş Vakfı Başkanı Orhan Sami Gültekin: “Muş’un sayısız alanda en son sıralarda yer almasından dolayı büyük üzüntü duyuyoruz. Hesap soran bir halk topluluğu oluşturulması gerekiyor. El ayak öpmeyi bırakın Muş’u ihmal etmeyin. Muş halkı hesap sorabilecek bir yapıya sahip olmadığı müddetçe durumun bundan öteye gitmesi mümkün olamayacak” dedi.HABER49

İlginizi Çekebilir

Gençlerin yeni iş kapısı: Tekstilkent

Türkiye’nin en genç nüfus oranına sahip illeri arasında yer alan Muş’ta devlet desteği ile kurulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir