Bayram gelmiş neyime!

Muş Belediyesi tarafından yaklaşık 2 yıldır sürdürülmekte olan altyapı çalışmalarının ardından başlatılan üstyapı çalışması vatandaş için çileye dönüşürken, esnafı ise kepenk kapatma seviyesine getirdi.

Toz bulutlarının hakim olduğu kentte çocuklar için hastalık kaçınılmaz olurken, yaz sıcaklarından bunalan evlerde ise kapı pencere açmak neredeyse hayal oldu. Yaklaşık 2 yıldır çileye dönüşen alt yapı çalışmalarının bir bölümünün tamamlanması sevinçle karşılanırken, ağır işleyen üstyapı işi esnafı Kurban Bayramında kara kara düşündürüyor. Sayılı günlerin kaldığı Kurban Bayramında esnaflar toz ve yol olmamasından dert yanıyor.

15 AĞUSTOS’TA TESLİM EDİLECEKTİ

Kentin kalbi olarak bilinen İstasyon Caddesinde üst yapı işinin yetkili firma tarafından 15 Ağustos’ta teslim edileceği taahhüdünü şaşalı temel atma töreni ile duyuran Muş Belediyesi’nde işler yolunda gitmiyor. Atatürk Bulvarı-İstasyon Caddesi Üst Yapı Projesi teslim tarihinin üzerinden zaman geçmesine rağmen işin yarıya dahi ulaşamaması vatandaş ve esnafın canını sıkıyor.

“BİZİM ZARARIMIZI KİM KARŞILAYACAK”

Yol çilesinin bitmediğini ve işyerlerine vatandaşın uğramadığını ifade eden esnaflar, “Belediye Başkanı şimdiden seçim turlarına başlamış. AK Parti’nin lehine mi, aleyhine mi çalışıyor anlamadık. Bu çalışma ile listeye nasıl girmeyi düşünüyor? Bizden ve vatandaşlardan nasıl oy alacak? Şu anda Muş’ta hayatta kalmak mucize gibi bir şey. Bayram gelmiş neyimize. Yol yok, su yok, iz yok bayram gelmiş kime ne. Cuma namazına gideceğiz su akmıyor, duş alacağız su akmıyor, su içeceğiz su yok. Ama başkanımız bu işleri hızlandıracağına seçim turlarına başlamış durumda. Bizler esnaf olarak satış yapamıyoruz. Çünkü vatandaşlar toz, duman, pislikten bırakın alışverişi dışarı dahi çıkmak istemiyor. Bir yıl boyunca beklediğimiz satışlar belediyemizin ‘hummalı’ çalışması ile heba oldu. Şimdi önümüzde kış var. Bizler ödemeleri nasıl yapabileceğimizi şimdiden kara kara düşündürüyor” diye konuştular.HABER49

İlginizi Çekebilir

Üniversitede üç mühendisliğin kapısına kilit

Muş Alparslan Üniversitesi’nde Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nin üç bölümü öğrenci alımı olmaması nedeniyle kapatıldı. Muş’un …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir