21. Yüzyılda su çilesi!

Muş Belediyesi uzun bir süredir yaşanan su sıkıntısını çözüme kavuşturma yerine itfaiye ekipleriyle mahallelerde uzun kuyruk oluşturan vatandaşlara imece usulü ile su dağıtımı yapıyor.

Kentte yaklaşık 4 aydır su sorunu yaşayan vatandaşlar, bidonlarla evlerine su taşımak zorunda kalıyor. Günümüzde TEKNOFEST Uzay ve Teknoloji Festivali düzenlenirken, ellerinde bidonlarla itfaiye aracı önünde kuyruk oluşturan vatandaşlar trajikomik duruma düşürülüyor. Suyu akmayan vatandaşlar mağdur olurken, ortaya çıkan görüntülerde de ilginç tablolar ortaya çıktı. 21. Yüzyılda vatandaşların su kuyruğuna girmesi ve itfaiyeden su alması 1980’li yıllarda tüp kuyruklarını anımsattı.

Sık sık kesilen sular, vatandaşlar tarafından tepkilere neden olurken, vatandaşlar yaşanan mağduriyetin giderilmesi adına belediyenin itfaiye araçlarıyla yaptığı uygulamanın geçici bir çözüm olduğunu kaydetti.

Vatandaşlar, su kesintilerine acilen çözüm bulunması gerektiğini ifade ederek, “Suları günlerdir akmayan mahaller var. Bu konudaki şikayetlerimizi gerekli yerlere ilettik. Belediyemizin bu uygulaması için teşekkür ediyoruz. Ancak bu geçici bir çözüm. Mağduriyetlerin daha fazla artmaması için sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor. 21.yüzyılda insanlarımız ellerinde bidonlarla itfaiye arabası önünde kuyruk oluşturarak, evlerindeki su ihtiyacını gidermeye çalışıyorlar. Yetkililerin bu duruma el atmasını ve biran önce su sorunun çözülmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.HABER49

İlginizi Çekebilir

100 yıllık su sorunu tarihe karışıyor

Muş’ta yaşanan içme suyu sıkıntısının giderilmesi için Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle kentin 7 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir