Yalova Sağlık Sen İl Başkanlığına Muşlu Başkan

Sağlık-Sen Yalova Şubesi’nin 3. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen seçimde Muşlu hemşerimiz Halil İbrahim Özer şube başkanı seçildi. Sağlık-Sen Yalova Şubesinin 3. olağan kongresi Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan da katıldı. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen kongre divanın belirlenmesi ile başladı. Ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Kongre öncesinde […]

Yalova Sağlık Sen İl Başkanlığına Muşlu Başkan
Yalova Sağlık Sen İl Başkanlığına Muşlu Başkan
  • Yayınlanma3 Ocak 2020 14:16

Sağlık-Sen Yalova Şubesi’nin 3. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen seçimde Muşlu hemşerimiz Halil İbrahim Özer şube başkanı seçildi.

Sağlık-Sen Yalova Şubesinin 3. olağan kongresi Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan da katıldı. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen kongre divanın belirlenmesi ile başladı. Ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Kongre öncesinde kürsüye gelen Sağlık Sen Genel Sekreteri Durali Baki, “Yalova Şubemizin 3. kongresi herkese hayırlı olsun. Memur-Sen bir erdemliler hareketidir. Memur-Sen Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanları başta olmak üzere çalışanların hak ve hukukunu koruma noktasında mücadele eden bir sendika ve bir sivil toplum örgütüdür. Memur-Sen hiç kimseden icazet almadan çalışanı merkeze alarak, çalışanın hak ve hukukunu koruma noktasında mücadele veren yegâne sivil toplum örgütüdür. Memur-Sen’in temelinde çalışan vardır. Hiçbir siyasî oluşumun yanında ve karşısında da olmadık. Çalışanların hak ve hukukunu koruma noktasında doğru olan neyse Memur-Sen hep onun mücadelesini verdi. Bize hükümetin sendikası diyorlar. Biz hükümetin sendikası falan değiliz. Biz çalışanların hak ve hukukunun korunması noktasında kim bize elini uzatırsa, bu kutlu yolda bizimle yürürse onlarla olmanın gayreti içerisinde oluruz. Biz çalışanların sıkıntılarını biliyoruz. Biz sağlık çalışanımızın meselelerini çözmek için bakanla da, hükümetle de görüşürüz. Bunun için bizi hükümet yanlısı sendika ilan ediyorlarsa varsın etsinler. Bizim gayemiz mesele çözmektir Bu anlamda da hükümetle görüşürüz. Biz nasıl hareket ettiğimizi bundan sonra da nasıl hareket ettiğimizi biliyoruz. Yalova’da da İbrahim Özer kardeşimiz başkanlığında yeni bir yapı oluştu. Bu sürece gelene kadar bayrağı taşıyanlara da teşekkür ediyorum. Sendikacılık ekip işi, bir yürek, bir gönül işidir. Telefonlarınız her zaman açık olacak. Üyemiz aradığında 7 gün 24 saat size ulaşabilmeli ve sizde sıkıntıların ortadan kaldırılması için canla başla çalışmalısınız” dedi.

ÖZER: MÜCADELEDEN GERİ DURMAYACAĞIZ

Sandık başına giden Sağlık-Sen üyeleri oylarını kullandı. Tek liste ile gidilen seçimde İbrahim Özer Sağlık-Sen Yalova Şube Başkanlığı görevine seçildi. Özer kongre sonrasında yaptığı konuşmada kendisine güvenen herkese teşekkür etti.

Eski Şube Başkanı İbrahim Oktay Genel Kurulda tekrar aday olmadı. Şube Başkanı seçilen Halil İbrahim Özer, haksızlıklarla mücadele edeceklerini belirterek, “Ben ve ekibim her zaman sağlık çalışanlarının yanında olmak için mücadele edeceğiz. Mücadele etmekten asla geri durmayacağız” diye konuştu.

Genel Kurula Yalova Memur-Sen Temsilcisi Uğur Hakan Tan, İstanbul 5 Nolu Şube Başkanı Şemsettin Göktürk, Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez ve Yalova Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Faruk Uysal katıldı.

Sağlık-Sen Yalova Şubesi’nin yönetimi şu isimlerden oluştu: Şube Başkanı Halil İbrahim Özer, Şube Sekteri Erdal Kotbaş, Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı İlknur Ersoy, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Özgen Dülger, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Kandemir, Mevzuattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Zeynep Çağlayan, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mevlüt Acar.HABER49