Muş Valisi Avni Çakır sel bölgesinde: Taziye ziyaretine de katıldı

Muş Valisi Avni Çakır, Malazgirt ilçesinde selin vurduğu köylerde inceleme yaptı. Vali Çakır, devletin selin yaralarını saracağını söyledi.

Muş Valisi Avni Çakır sel bölgesinde: Taziye ziyaretine de katıldı
Muş Valisi Avni Çakır sel bölgesinde: Taziye ziyaretine de katıldı
Ömer Varlık
  • Yayınlanma9 Temmuz 2024 20:08

Sizlerin desteği ve katkılarıyla daha hızlı ve doğru haberler sunabilmek için WhatsApp haber ihbar hattımıza yaşadığınız, tanık olduğunuz olayları bize anında bildirebilirsiniz.

HABER49- Muş Valisi Avni Çakır, Malazgirt ilçesinde üç gündür devam eden sağanak nedeniyle meydana gelen selden etkilenen Bahçe köyünde incelemelerde bulundu. Selde hayatını kaybeden Nazar Karataş’ın ailesine de bağ sağlığı ziyaretinde bulunan Vali Çakır, Doğantaş köyündeki taziye ziyaretine de katıldı.

 

  

Vali Çakır, Bahçe Köyü’nde meydana gelen selde yaşamını yitiren 20 yaşındaki Nazar Karataş ve Doğantaş Köyü Muhtarı Serhat Söylemez’in trafik kazasında hayatını kaybeden 2 yaşındaki oğlu Bünyamin Söylemez için düzenlenen taziyelere katıldı.

 


20 yaşındaki Nazar Karataş’ın ailesiyle bir araya gelen Çakır, ailenin acısını paylaştı ve başsağlığı dileklerini iletti. Sel felaketinde hayatını kaybeden genç kadın için derin üzüntülerini dile getiren Vali Çakır, devletin her zaman vatandaşlarının yanında olduğunu belirtti.

 

 

Ardından Doğantaş Köyü’ne geçen Vali Çakır, burada trafik kazasında hayatını kaybeden 2 yaşındaki Bünyamin Söylemez’in ailesiyle buluştu. Köy Muhtarı Serhat Söylemez ve ailesine başsağlığı dileyen Vali Çakır, küçük Bünyamin’in kaybının kendilerini derinden üzdüğünü ifade etti. Taziye ziyaretlerinde bulunan Vali Çakır, ailelere moral vererek acılarını paylaştı.

 

Vali Çakır, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, Karataş ve Söylemez aileleri ile yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diledi.

 

FOTOĞRAF: MUŞ VİALİLİĞİ