Tekstil Çalışanlarına “En İyi Narkotik Polisi Anne” semineri

Muş Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerince İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında Kentteki bir tekstil fabrikasında çalışanlara bilgilendirme yapıldı. Fabrikada çalışan kadınların cep telefonlarına KADES uygulamasının da yüklendiği bilgilendirmede, uyuşturucu madde kaçakçılığı suçları ile mücadeleye kararlılıkla devam edileceği belirtildi. Seminerde ekipler uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele, tedavi yöntemleri ve […]

Tekstil Çalışanlarına “En İyi Narkotik Polisi Anne” semineri
Tekstil Çalışanlarına “En İyi Narkotik Polisi Anne” semineri
  • Yayınlanma4 Nisan 2022 13:20
  • Güncelleme26 Nisan 2022 13:37

Muş Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekiplerince İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında Kentteki bir tekstil fabrikasında çalışanlara bilgilendirme yapıldı.

Fabrikada çalışan kadınların cep telefonlarına KADES uygulamasının da yüklendiği bilgilendirmede, uyuşturucu madde kaçakçılığı suçları ile mücadeleye kararlılıkla devam edileceği belirtildi. Seminerde ekipler uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele, tedavi yöntemleri ve uyuşturucuyla mücadele uygulamasının nasıl yapılması gerektiği konuları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Muş Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri tarafından “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında vatandaşları bilgilendirilmeye devam ediyor. İŞKUR İl Müdürlüğüyle yürütülen proje kapsamında tekstil üretim atölyesinde vatandaşlara uyuşturucuyla mücadele kapsamında bilgi aktardı.

Katılımcılara proje ile ilgili el broşürü dağıtımı yapılarak anne ve babaların çocuklarıyla yakından ilgilenmeleri, çocuklarının davranışlarındaki değişimleri gözlemlemeleri ve arkadaş çevrelerini iyi tanımaları konusunda uyarılarda bulunuldu.

Eğitime katılanlar, eğitimin çok faydalı olduğu ve her annenin bu eğitimi alması gerektiğini ifade etti.

Emniyet Müdür Yardımcısı ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Halit Bozkurt, farkındalık oluşturmak için proje yürüttüklerini söyledi.

Uyuşturucuyla mücadelede annelere önemli görev düştüğünü belirten Bozkurt, “Bir anne evde çocuğunun cebine baktığı zaman, çocuğun cebindeki bir esrar maddesini, bir eroin maddesini elma şekeri zannetmesin. Bunu tanısın, nasıl bir madde olduğunu görsün. Önlemini buna göre alsın. Evlatlarımızın üzerine düşeceğiz, bunları takip edeceğiz, dışarda alanı boş bırakmayacağız.” dedi.HABER49