İstanbul  merkezli 16 ilde FETÖ soruşturması kapsamında gözaltı kararı verilen 2 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

İstanbul  merkezli 16 ilde FETÖ soruşturması kapsamında gözaltı kararı verilen 2 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı.
Hakkında yakalama kararı bulunan FETÖ/PYD Terör örgütü üyesi Firari Emine Eroğlu’nun Yeğeni Gökhan Eroğlu için Trabzon Emniyet Müdürlüğünce çalışma başlatıldı. Her yerde aranan.ByLock’u kullandıkları belirlenen 2 zanlı ile FETÖ’nün iletişim yöntemlerinden olduğu bilinen sabit ve ankesörlü hatlardan ardışık arandıkları tespit edilen 25 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.
Örgüt probagandası yapmak ve örgüte  himmet adı altında mali destek toplamak ve örgüt üyesi olma suçlarından aranan  hakkında yakalama kararı çıkarılanan Gökhan Eroğlu’nun, arama çalışmaları jandarma ve polis ekiplerince sürdürülüyor.
Bilindiği üzere aynı aileden daha önce örgüte üye olmak suçundan 2 şüpheli hakkında işlem yapılmış hakkında yakalama kararı çıkarılan teyzesi Emine Eroğlu yurt dışına kaçarken diğer bir akrabası olan Harun Eroğlu’nun ise yapılan yargılama sonucu Fetö/PYD Terör örgütü üyeliği nedeni ile  9 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

İlginizi Çekebilir

Yeni stadyum diye bir köy sahası yapılıyor

Tecrübeli spor adamı Muşspor Kulübü Eski Başkanlarından Eyüp Öztürk: Yeni stadyum diye bir köy sahası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir