Doğu Gücü Spor ASKF’den çıkarıldı!

Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) il genelinde mücadele eden Doğu gücü spor kulübünü çatısından çıkardı.

Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Doğu gücü spor kulübünü ASKF çatısından çıkardığınız dile getiren kulüp başkanı Mustafa Söylemez, “ASKF bizim spor kulübümüzü kendi çatısından çıkararak yapacağımız iş ve işlemler için fazladan para ödemeye mahkum bıraktı” diyerek dert yandı.

Söylemez konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “150 sporcu sayışımızla yaptığımız topluma yararlı projelerle spora kattığımız gençliğin sevgisini ve takdirini kazanan Doğu gücü spor kulübümüz 25 yıllık ASKF iktidarını eleştirince gerekçe ve delil göstermeksizin bu durumu gerçekleştirmiştir. Liglerde sadece 15 kulübün yer aldığı iş bakanlığın yardım dağıtmasına gelince 52 kulübün ortaya çıkması ve bu kulüplerin 15 inin ASKF Başkanı Kemal Türkan ve aile bireylerine ait olması düşündürücü değilmidir? Tüm Türkiye genelinde ASKF’ler illerine proje vererek saha tesis ve salonlar açmalarına rağmen bizim ASKF’nin sadece para ve malzeme yardımları için ilimiz sporunu dilenci konumuna sokmuştur.”

Spor küplerinin neden ASKF çatısından çıkarıldığına bir anlam veremediğini dile getiren kulüp başkanı Mustafa Söylemez, “Bizim toplumumuzda sormayacaksın, sorgulamayacaksın ve eleştirmeyeceksin yoksa işte hiçbir gerekçe gösterilmek sizin bizim kulüp gibi başınıza bu durumlar gelir. Biz hakkımızı Allah’a havale ediyoruz. İldeki en faal kulüplerden bir tanesiyiz. Bizim kadar Muş sporuna katkı sağlayan çok az kulüp var. Fakat bizim gibi gençlere önem veren ve onları spora kazandıran bir kulübe bunların yapılmasına bir anlam veremiyor. ASKF’nin kişisel egolarına kurban olduk. Biz doğruları söylemekten, doğru iş yapmaktan hiçbir zaman vaz geçmedik, vaz geçmeyeceğiz. Varsın ASKF bizi kabul etmesin. Biz gençlerimizi spora kazanmaya devam edeceğiz. ASKF’de olmayışımız sadece fazla masraf yapmamıza nedendir ama biliyoruz ki, bu sporcularımızın aileleri ve Muş gençliğini seven değer veren herkesin arkamızda olduğundan hiçbir şüphemiz yoktur. Bize onların hayır duası yeterdir. ‘Allah var Gam Yok'”dedi.HABER49

İlginizi Çekebilir

Dostluk mesajıyla başlayan maç kavgayla bitti

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Muş Belediyespor ile 1984 Muşspor, dostlukla başladıkları maçı kavgayla bitirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir