Çocuk evleri sitesi futbol takımı geleceğe hazırlanıyor

Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Sitesinde kalan çocuklardan kurulan futbol takımı, geleceğe iddialı hazırlanıyor.

Muş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün girişimleri neticesinde Kuruma bağlı olarak kurulan futbol takımında oynayan çocukların, hem yeşil sahalarda top koşturması hem de sporla topluma adapte olunması hedefleniyor. Uzman hoca antrenörlüğünde haftanın 3 günü antrenman ve hazırlık maçı yapan çocuklar, burada hem stres atıyor hem de futbol becerilerini geliştiriyor.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy, devlet korumasındaki çocukların ruhsal, bedensel ve eğitim açısından desteklerin yanında çocukların psikolojik yönlerini de düşünerek her alanda sosyal aktivitelere katılmasını önerdiklerini söyledi.

Çocuklara akademik açıdan bir başarı sağlandığını ifade eden Aksoy, “ Çocukların psikolojik sorunlarını giderirken ayrıca ruhsal ve bedensel açıdan aktivitelere katıyoruz. Bu amaçla kurulan takımımız gün geçtikçe hedeflerini de açıklamaya başladı. İnşallah önümüzdeki yıllarda kendi kategorilerinde şampiyon olma hedefleri var. Sporun, centilmenliğin onların ahlaki seviyelerine kattığı her yönüyle değerlendirmeye çalışıyoruz. Bunun yanında başarı bir hedef olarak önlerine çıktı ve beni de bu anlamda mutlu ettiler.” dedi.

Takım Antrenörü Gürkan Sönmez de hedeflerinin bir futbol takımı kurmak olduğunu belirterek, “İlk etapta gelecek senelere daha farklı amaçla takımımızı kurduk. Bu seneki amacımız çocukları takıma adapte edebilmek. Daha sonra ise çocukları büyük çim sahalarda oynatmayı düşünüyoruz. Çocuklarımızdan bu anlamda başarı bekliyoruz. Haftanın 3 günü antrenman yapıyoruz. Çocukların diğer kurs ve derslerinden eksik kalmamaları için spor aktivitelerini ağırlıklı olarak hafta sonuna sığdırmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Takım kaptanı Caner Akdağ ise, “Kurmuş olduğumuz takımın kaptanıyım. Hedefimiz bu yıl hazırlanıp seneye şampiyon olmak. Antrenmanlarımız çok eğlenceli geçiyor. Boş zamanlarımızı çok iyi değerlendiriyoruz. Çok güzel arkadaşlıklar kurdum. Hedefimiz iyi bir takım olmaktır.” diye konuştu.HABER49

edirne escort

İlginizi Çekebilir

Yeni stadyum diye bir köy sahası yapılıyor

Tecrübeli spor adamı Muşspor Kulübü Eski Başkanlarından Eyüp Öztürk: Yeni stadyum diye bir köy sahası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir