Tarkan Dede MHP’den aday adayı oldu

Muş’un genç ve dinamik siyasetçilerinden Tarkan Dede, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Muş milletvekilliği aday adaylığı için başvuru yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinden Muş milletvekilliği, aday adaylığı için başvurusunu yapan Dede, Muşlulara hizmet için aday adayı olduğunu söyledi.

Erken seçime hazır olduklarını vurgulayan Dede, şöyle konuştu: “Bu erken seçim kararının ülkemize, ilimize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Muş ilimizin genç ve dinamik siyasetçilere ihtiyacı var. Biz de bu niyetle yola çıktık. Vatandaşlarımıza güvenimiz sonsuzdur. Genç bir siyasetçi olarak şayet seçilirsem, temel hedefim, memleketime güzel hizmetler sunmaktır.”

TARKAN DEDE KİMDİR?

1976 tarihinde Muş’un Kale Mahallesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Muş’ta tamamladıktan sonra 1995 yılında iş hayatına atıldı.

1999 yılının Mayıs ayında Yalova’ya yerleşerek Dedeler Temizlik LTD. ŞTİ., Dedeler Gıda Toptan Sebze, Meyve ve Nakliyat LTD. ŞTİ, Tam destek ve STA 1071 güvenlik LTD. ŞTİ. şirketlerini kurarak ticari faaliyetlerine Yalova’da devam etti.

Son olarak 2014 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde MHP Muş Belediye Başkan Adayı olan Dede, aynı zamanda 1 Kasım seçimlerinde birinci sıra MHP Muş Milletvekilliği adayı oldu. Dede, evli ve 2 çocuk babasıdır.HABER49

İlginizi Çekebilir

Çermi: Muş’ta göçü engellemek için yatırım yapılması gerekiyor

Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Muhammed Gürkan Çermi, Muş’ta yatırımın olmadığı ve istihdam alanından kaynaklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir