Projelerimle hizmet etmeye geldim

Ak Parti Aday adayı Doç. Dr. Cengiz Karakaya:

Projelerimle hizmet etmeye geldim

Ulusal ve Uluslararası saygın kurumlar tarafından birçok göreve layık görülen Doç. Dr. Cengiz Karakaya, AK Parti’den Muş Milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulundu.

AK Parti Muş İl Başkanlığından 24 Haziran’da yapılacak milletvekilliği seçimi için aday adaylığı başvurusu yapan Karakaya, seçimin ülkeye ve millete hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Ben bilgi birikimimle memleketime hizmet için adayım. Sağlık ve eğitim, Gençlere ve Öğrencilere, Tarım ve hayvancılıkta, Ekonomi ve Kalkınmada, İstihdama yönelik, Aile, Kadın ve Çocuklara yönelik birçok proje ile aday adayı oldum. Bu projelerimi ileriki günlerde kamuoyuyla paylaşacağım. Hizmet için geldim. Proje ile geldim.” sözlerini ifade etti.

“EMANETİNİZİN VEKİLİ OLMAK İÇİN ADAYIM”

Doç. Dr. Cengiz Karakaya şöyle konuştu: “Muş’ta doğup büyümüş, aldığım yüksek eğitim sonrası birçok ulusal ve uluslararası saygın kurum tarafından; birçok değerli göreve layık görülmüş bir kardeşiniz olarak huzurunuzdayım. Bu toprakları bilen, derdinizi anlayan, sizin Türkiye’de ve dünyadaki sesiniz olmak için yorulmadan çalışacak olan bir yoldaşınızım. Muş’a, sizlere ve ülkeme azami düzeyde katkı sunmak amacıyla Adayım. Sahip olduğum bilgi, birikim ve tecrübelerimle, yerli ve milli duruşumla, Uluslararası ufkum ve vizyonumla, doğduğum topraklara vefa borcumu ödeyebilmek amacıyla aydım.”

DOÇ.DR. CENGİZ KARAKAYA KİMDİR?

22 Ocak 1974 Muş Merkez Harman köyünde doğdu. İlk, Orta Eğitimi Muş’ta Lise eğitimini İstanbul’da aldı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Yale Üniversitesi’nde akademik derecelerini aldı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi, Bürokrat, Sağlık Bakanlığı, Kurucu Başkan, Her şey Türkiye İçin Platformu, A.B.D. Başkan, Türk Amerikan Akademisyenler Konseyi, A.B.D. Stratejik Liderlik Eğitimi, John Hopkins Üniversitesi, Danışman, Uluslararası Liderlik ve Girişimcilik Topluluğu, Ulusal ve uluslararası saygın dergilerde yayınlanan 100’e yakın makale, Muş Gençliği için Rol Model, Muş İli Kariyer Günleri,  Bilim Lideri, Ulusal ve Uluslararası kongrelerde kongre ve oturum başkanı, Davetli Konuşmacı, birçok ulusal ve uluslararası forum ve toplantıda Türkiye’yi ve Muş’u temsilen davetli konuşmacı, ileri düzeyde yazılı ve sözlü İngilizce.HABER49

İlginizi Çekebilir

Özgür Özel: Süleyman Bey’in açıkladığı anketi kendisinden başka gören yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Muş’ta yaptığı “CHP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir