Oy sayımları tamamlandı, sayı değişmedi

AK Parti Muş İl Başkanlığı tarafından İl Seçim Kurulu’na yapılan itiraz üzerine önceki başlayan oy sayımı tamamlandı. Yapılan son sayımda da sonucu etkileyen bir değişiklik olmadı ve kesin olmayan resmî sonuçlara göre milletvekili dağılımı 3 HDP, 1 AK Parti oldu.

AK Parti’nin itirazı üzerine yapılan oy sayımları tüm ilçelerde tamamlandı. Yapılan sayımlarda Hasköy ilçesinde AK Parti’nin 12 oyu eksilirken, HDP’nin 4 oyu eksildi. Korkut ilçesindeki sayımlarda AK Parti’nin 2 oyu eksildi, HDP’nin 18 oyu düştü. Varto’da AK Parti’nin 4 oyu artarken, HDP’nin ise 29 oyu eksildi. Malazgirt ilçesinde de AK Parti’nin 3 oyu eksilirken, HDP’nin de 21 oyu eksildi. Bulanık’ta ise AK Parti’nin 54 oy eksilirken, HDP’nin de 40 oyu eksildi.
Öte yandan AK Parti İl Başkanlığı, merkez ilçedeki oylarının tamamının yeniden sayılması için Yüksek Seçim Kuruluna itirazda bulunacak.

Yapılan son sayımlarla ortaya çıkan kesin olmayan resmi sonuçlara göre AK Parti’den Mehmet Emin Şimşek, HDP’den ise Gülistan Kılıç Koçyiğit, Mensur Işık ve Şevin Coşkun milletvekili seçilmeye hak kazandı. Kesin sonuçların en geç 4 Temmuz 2018 günü açıklanacağı öğrenildi.HABER49

İlginizi Çekebilir

Özgür Özel: Süleyman Bey’in açıkladığı anketi kendisinden başka gören yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Muş’ta yaptığı “CHP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir