Muş ÖZÜN’e gelecek!

Muş’ta eğitim, sağlık ve sportif faaliyetlere yönelik sunmuş olduğu destekleri ile tanınan Almanya Muşlular Derneği (MUKYAD) Başkanı Remzi Özün, vatandaşların belediye başkanlığı adaylığı için yoğun taleplerinin olduğunu ifade ederek önümüzdeki yerel seçimlerde aday olacağını açıkladı.

Özün, “Halkın yoğun isteği karşısında yok diyemem. Zaten ben hizmet adamıyım. Halkım insanım buna şahittir. Şartlar oluşursa büyük istek var. Vatandaşlarımız hergün arayıp aday olmamı istiyor. Ben zaten hizmet adamıyım. Avrupa Muş arasında güzel bir hizmet köprüsü kuracağım. Avrupa’dan birçok projelerimi Muş ‘la buluşturacağım ve temiz bir Muş yaratacağım.” dedi.

“SİYASET AHLAK VE HİZMET GEREKTİRİR”

Yerel seçimlere 5 ay kala adaylığını açıklayan Özün, “Ülkedeki sorunların çözümünün siyasi yeteneklerden geçer. Siyaset ahlak ve hizmet gerektiren, sosyal adalet ve paylaşımcı bir kurumdur. Sosyal olmak, adil olmak ibadetle eş değerdir. Kişiler kendi menfaat ve çıkarlarına halkın sırtından ulaşmamalıdır. Halka hizmet mantığıyla yola çıkanlar kafalarındaki boş düşünceleri bir tarafa bırakıp gerçek manada sorunların çözümü için bu işe baş koymalıdır. Halkın samimiyeti ile oynanmamalıdır. Yıllardır hizmete susamış Muş halkı artık ÖZÜN’e dönmeli ve hizmet alarak gelişmelidir” dedi.

MUŞ’UN BOZULAN MİMARİSİNİ YENİDEN DEĞİŞTİRECEĞİM’

Gazetemiz Haber49’a Almanya’dan telefonla açıklama yapan ve belediye başkanlığında kendisine şans verilirse yapacağı hizmetleri anlatan Remzi Özün şöyle konuştu; “Şayet bu göreve gelirsem herkesin sesi olacağım. Spordan tutun, sağlık alanındaki bütün sıkıntıları gidereceğim.  Muş TV’yi uydudan hayata geçireceğim.  Kurtik dağını Munzur dağı gibi festivallerle marka haline getireceğim. Yılın her ayında Kar’ı bulunan Kurtik dağına kayak Merkezini kurup turizme açacağım. İlimizin dört tarafı Su ile çevrili. Hemen hemen her ilde su fabrikası var fakat Muş’ta su yok. Pet suyu markası yaratacağım ve Fabrikasını açacağım. Muş üzümünü değerlendireceğim. Pekmeziyle, meyve sularıyla marka oluşturacağım. Cadde ve sokak taşlarıyla zaman harcamayacağım. Onlar zaten yapılması gereken hizmetler. Muş halkına, gençliğine iş imkanları sunacağım.  Üniversite öğrencilerine barınma evleri ve burslarında yardımcı olacağım. Avrupa’dan kardeş Belediyesi projeleri hayata geçireceğim. İlçe ve belde belediyelerine de can kan vereceğim.”

“HER KESİN VE HER KESİMİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM”

Her kesin ve her kesimin belediye başkanı olacağım diyen Remzi Özün, “Kadın ve Erkek bakım evlerini yapıp hayata geçireceğim. Muş’un kaynaklarına can hayat vererek güzel bir Muş için hep birlikte çalışacağız. SOSYAL belediyecilikte güzel modeller oluşturacağım. Sevgi ekeceğim.  SEVGİYLE aşkla çalışacağım. En önemlisi de her kesin ve her kesimin belediye başkanı olacağım. Herkesin sofrasında olacağım. Kapılarımı da gönlümü de sonuna kadar halkıma açacağım.  Yapacağım her hizmeti Muş halkının oyuna sunacağım. Daha daha da yapacaklarım ve projelerim olacak. Muş hak ettiği hizmetleri bulacak ve ÖZÜN‘le tanışacak. Eli boş gelmeyeceğim şehrime… dolu dolu geleceğim. Aşkla sevdayla Muş’a sarılacağım. Belediyecilik ekip işidir. Güçlü bir ekip oluşturacağım. Bir dönem bana şans verilirse Muş Özün’e dönecek.  İkinci dönem başka bir Muşlu evladı gelsin. Hizmet aşkı ve projesi olan nitelikli bir evladımız. Çünkü siyaset terbiye ahlak kurumudur. Yol al, yol ver. Örnek ol örnek oluştur. Memleket benim olduğu gibi her Muşlu evladının da memleketidir.  Kim geliyorsa gelsin Muş’u sevsin insanını sevsin. Halkın iradesiyle iş yapsın kararlar alsın. Aile iradesiyle değil. Haramdan uzak dursun. Zaten memleket can çekişiyor. Hep beraber can verelim, kan verelim memleketimize…” sözlerini ifade etti.

“HİZMET ADINA HER KAPIYI AÇMAYA ÇALIŞACAĞIM”

Hizmet adına her kapıyı çalacağım diyen Özün, “Kısmet olur ve Muş’tan aday olup elediye başkanı seçilirsem herkesin ve her kesimin belediye başkanı olacam. İnsanlar arasında ayrım yapmadan herkese eşit derecede hizmet edeceğim. Yıllardır Muş’un çözülmeyen çöp sorunu var. Muş’un tüm çöpleri Şeker fabrikasının yan tarafına dökülüyor. O bölgeye yakın olan vatandaşlarımız hem kokusundan rahatsız oluyorlar hem de o bölgeye dökülen çöpler hastalıklara davetiye çıkarıyor.   Benim başkanlığım döneminde kimse çöp yığınları görmeyecek. Şehrin çöp sorununa hayat verecek, eritecek materyal hale getirecek tesisler kuracağım. Gerekirse Alman şirketleriyle yap işlet devret anlaşmasıyla çözeceğim. Halkıma hizmet getirmek için gerekirse hükümetin kapısında gece gündüz yatacağım. Haklı doğru olduğum her yerde her kapıyı çalacağım ve açacağım, yeter ki, hizemt gelsin. Hep birlikte çöplerin pis kokuları değil, lale kokusuyla uyanacağımız hizmetlere imza atacağız inşallah. Ben size siz bana güç katarak güzel Muşumuzu hep birlikte yöneteceğiz” şeklinde konuştu.

“MUŞ SPORUNU VE SPORCUSUNU DESTEKLEYECEĞİM” 

Sporu çok sevdiğini söyleyen Özün, “Muş’un bir takımı 5 yıl içinde PTT birinci liginde Top koşturacak bir duruma gelecek.  Çok güzel sporcu ve teknik adamımız var. Bunlara sahip çıkılırsa Muş sporunu çok güzel yerlere taşıyacağız” dedi.HABER49

İlginizi Çekebilir

Özgür Özel: Süleyman Bey’in açıkladığı anketi kendisinden başka gören yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Muş’ta yaptığı “CHP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir