“Muş Belediyesi Aile Belediyesi Değil, Halkın Belediyesi Olacak”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Belediye Başkan Adaylarının tanıtım toplantısında konuşan MHP Muş Belediye Başkan Adayı Şerafettin Yatçı, “vatandaşlarımız bizi uygun görüp seçerse Muş Belediyesini ilk olarak aile belediyesi olmaktan çıkaracağız. Yönetim şeklini halkın yönetimi olacak. Bundan yana kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

MHP Muş İl Başkanlığı tarafından düzenlenen törende 1999-2004 tarihlerinde Muş Belediye Başkanlığı yapan Şerafettin Yatçı, 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde Muş Belediye Başkanlığına aday gösterildi.
MHP İl Binasında düzenlenen aday tanıtım programında konuşan Muş İl Başkanı Şükrü Demir, geçmişten örnek vererek; “Milliyetçi Hareket Partisi olarak Muş Belediye Başkanlığını mutlaka kazanacağız. Muş Merkez adayımız Şerafettin Yatçı, geçmişte yapmış olduğu belediye başkanlığı ile yüzümüz aktır. Bun bizler için büyük bir kazançtır. Biz kendimize güveniyoruz. Adayımıza güveniyoruz. Partimize güveniyoruz.  Muş Merkez adayımız Şerafettin Yatçı’ya ve partimize başarılar diliyorum. Hep birlikte çalışarak Muş belediyesini kazanacağız” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Şükrü Demir’in konuşmasının ardından söz alan MHP Muş Belediye Başkan adayı Şerafettin Yatcı, kendisinden yana daha önce olduğu gibi bugünde tercih kullanan tüm parti mensuplarına teşekkür ederken, buna layık olmak ve Muş’u Belediye hizmetleri alanında daha ileri götürmek üzere bu göreve yeniden talip olduğunu söyledi.
Yatcı, seçilmesi halinde Muş Belediyesi ilk olarak aile belediyesi olmaktan çıkaracağını belirterek, “Yönetim şeklini halkın yönetimi şeklin olacak. Bundan yana kimsenin şüphesi olmasın” sözlerini ifade etti.
MHP adayı Şerafettin Yatçı, şöyle konuştu: “Belediyenin haksız kazanç olarak sağladığı, fazladan ödemelere ilişkin de çeşitli bilgilere sahibiz. Belediyemizin uğratıldığı bütün zararların ve fazladan ödemelerin üzerine gideceğiz. Kimlere ne anlamda hangi şekilde işler sunulmuş, neler yapılmış hepsini gözden geçirip üzerine gideceğiz. Mevcut Belediye başkanı benimde çok sevdiğim bir isim. Oda bize aynı sevgiyle bakıyor. Bizim kimseyle şahsi bir işimiz sorunumuz olmayacak. İşimizle alakalı, halkın beklentilerine yönelik, doğru yapılanları takdir edecek, yanlışlardan dönüşü sağlayacak, yapılan yanlışlıkların hesabını soracağız. Benim alnım açık. Geçmiş dönemde yapmış olduğum belediyecilikten yana belki bireysel bazı noktalarda noksanlıklarımız olmuş olabilir ama hiç kimse usulün dışına çıktığımı söyleyemez. Bu yüzden değerli partililerim ve hemşerilerim rahat olsunlar. Alnım ak, başım dik bir vaziyette yeniden bu göreve talibim. Partililerimden kardeşlerimden ricam, beni yalnız bırakmasınlar, bu başarı elde edeceğimiz zafer hepimize aittir. Onun için hepinizden çok çalışıp bana destek olmanızı rica ediyorum. Bu bir ekip işi. Öyle de olacağına inanıyorum. Allah bizi bu kutlu yolda nice zaferlere ulaştırsın. Allah yar ve yardımcımız olsun. Adaylığımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Programa MHP Muş İl Başkanı Şükrü Demir, İlçe başkanı Tahsin Şahin, MHP, MYK üyesi Osman Yüce, partililer ve basın mensupları katıldı.

Yapılan aday tanıtımının ardından katılımcılar toplu fotoğraf çektirdi.HABER49

İlginizi Çekebilir

Özgür Özel: Süleyman Bey’in açıkladığı anketi kendisinden başka gören yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Muş’ta yaptığı “CHP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir