DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Muş’ta sahaya indi

Son Güncelleme :

17 Ağustos 2022 - 14:19

Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Muş’ta sahaya indi

Yaklaşan genel seçimler öncesi, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olmasına kesin gözüyle bakılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için saha çalışmaları başladı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleyen parti içinden ve parti dışından bir kitle Kılıçdaroğlu Gönüllüleri ismiyle platform oluşturdu. 79 ilde örgütlenen platformun Muş Koordinatörlüğü’ne, Avukat Hamdusena Aslan var.

Türkiye’nin kaderini belirleyecek ve erken yapılıp yapılamayacağı tartışma konusu olan genel seçimlerde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olmasına kesin gözüyle bakılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, ülke genelinde büyük bir saha çalışması başlatıldı. Başta örgüt içinde görevi olan partililer olmak üzere, partide resmi görevi bulunmayan kişiler, sivil toplum örgütleri, akademisyen çevreleri ve vatandaşlar Kılıçdaroğlu Gönüllüleri adıyla platform kurdu.

Kemal Kılıçdaroğlu Gönüllüleri Muş il koordinatörü Av. Hamdusena Aslan konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, “Çalışmalarının gönüllülük esasına dayandığını, bölge halkının dürüst, mütevazi ve icracı bir lider olmasından dolayı Cumhurbaşkanı adayı olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istediklerini, ekonomik kriz ve hayat pahalılığının vatandaş üzerinde yıkım etkisi yarattığını, zenginin daha zengin fakirin daha fakir hale geldiğini, siyasi alanda bir değişimin kaçınılmaz olduğu, yerel seçim sonuçlarının da bunu gösterdiğini gördük” dedi.

Aslan, seçim ve sandık güvenliğini sağlayacaklarını, bunun için de tüm vatandaşlarımızın sorumluluk alması gerektiğine dikkat çekti. Aslan, son olarak Kemal Kılıçdaroğlu Gönüllüleri ailesinde herkese yer olduğunu, bu aileye herkesin katılmasını istediklerine dikkat çekti.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.