Genel Başkan Köse’den Bingöl ailesine taziye ziyareti

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Necip Bingöl’ün ailesine başsağlığı için Muş’a geldi. Parti binasında partililerle de buluşan Köse, İl Başkanı İsmail Adanur ve parti üyeleri ile sohbet etti.

2014 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Belediye Başkan adayı olan ve CHP Kadın Kolları Başkanı Gülbeyaz Bingöl’ün eşi Necip Bingöl’ün Aydın ilinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Aydın ilinden Muş’a getirilen Necip Bingöl’ün cenazesi Muş’ta defnedildikten sonra Bingöl ailesine yapılan taziyeler devam ederken CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse de, eşini kaybeden Gülbeyaz Bingöl’e taziye ziyaretinde bulunmak için Muş’a geldi. Ziyarette bulunmadan önce il binasında İl Başkanı İsmail Adanur ve partililerle bir araya gelen Köse, burada açıklamada bulundu. Yapılan ziyaretin esas amacının taziye ziyareti olduğunu söyledi. Köse, “Bu ziyaretimiz aslında gecikmiş bir ziyaret. 2014 yılında partimizden Muş Belediye Başkan Adayı ve aynı zamanda CHP Muş Kadın Kolları Başkanımızın eşi Necip Bingöl’ün ailesine başsağlığına gelememiştik. Esas amacımız bu. Hayat arkadaşını yitiren değerli Gülbeyaz Başkanımız ve ailesine sabır ve başsağlığı, merhum eşi için Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun.” ifadelerini kullandı.

CHP İl Başkanı İsmail Adanur’da yapılan ziyaretten memnun olduklarını belirterek, kadınların siyasette daha aktif hale gelmesi için istişarede bulunacaklarını söyledi. Adanur, “Sayın genel başkanımızın Muş’a gelişi çok anlamlı bizim için. Bugün taziye ziyaretleri için buradalar, ancak dünü, bugünü ve yarınımızı değerlendireceğiz. Kadınlar her alanda olduğu gibi siyasette de yanımızda, hatta önümüzde olmalarını istiyoruz. Ayrıca bu konuları da değerlendireceğiz.” dedi.HABER49

tokat escort

İlginizi Çekebilir

Bizim için her zaman önce ülkemiz gelir

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: Bizim için her zaman önce ülkemiz gelir Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir