DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

Gelecek Partisi’nden MGC’ye Ziyaret

Son Güncelleme :

15 Temmuz 2020 - 12:02

Gelecek Partisi’nden MGC’ye Ziyaret

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cuma İçten, İl Başkanı Av. Muhammed Gürkan Çermi ve Kurucular Kurulu Üyesi Namık Ergün’den oluşan heyet Muş Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Genel Başkan Yardımcısı İçten, Gelecek Partisi’nin yurt genelinde hızla teşkilatlandığını vurgulayarak “63 ilde İl teşkilatımızı kurup, İl Başkanımızı belirledik. Hızla yol alıyoruz” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cuma İçten, İl Başkanı Av. Muhammed Gürkan Çermi ve Kurucular Kurulu Üyesi Namık Ergün’den oluşan heyetin Muş Gazeteciler Cemiyetini ziyaretinde kendilerini Cemiyet Başkanı Emrullah Özbey ağırladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Muş Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrullah Özbey, konuklarına ilimiz basın ve Muş Gazeteciler Cemiyeti tarihi hakkında bilgiler verip, 2018 yılında yaşanan ekonomik daralmanın ardından medya sektöründe ciddi sıkıntılar yaşandığını hatırlattı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Diyarbakır eski Milletvekili Cuma İçten, partisinin teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgiler verip “63 ilde İl teşkilatımızı kurup, İl Başkanımızı belirledik. Hızla yol alıyoruz.  263 ilçede ilçe teşkilatlarımız kuruldu. Eylül ayının ilk haftası gelecek partisinin 1. Olağan kongresini yapacağız. Bu sene seçim olacağını düşünmüyoruz önümüzdeki sene yapılacak ilk seçimde hiçbir şeye ihtiyaç kalmadan seçimlere gireceğiz. Gelecek partisinden bahsedecek olursak 153 kurucumuz var. 81 vilayetten kurucularımız var. Türkiye’nin bütün renkleri bizde partimiz içerisinde topladık. Partimizi kurarken şunu düşündük, geçmiş bütün siyasi tecrübelerden yararlanarak yeni bir parti kurduk. Türkiye’nin her kesiminden insanlar var. Amacımız insana vurgu yapmak  bütün politikalarımızı insan onurunu yüceltmek üzere kurduk . Muş’taki Sivil Toplum Kuruluşlarımızı Ziyaret ettik. Muş’ta sıcak karşılandık ve bizlere büyük bir ilgi var” sözlerini ifade etti.

İl Başkanı Av. Muhammed Gürkan Çermi de, “Tabi ki, bizler bu ülkede özgürlüklerin varolması için mücadele ediyoruz. Hepimiz biliyoruz ki özgürlük hava ve su gibidir. Hava ve su olmadan nasıl insan biyolojik olarak yaşayamazsa özgür olmayan insanda yaşamaz.  Şuanda ülke olarak yaşadığımız en büyük problem özgürlüğümüzün olmamasıdır. Düşüncelerimizi ve fikirlerimizi rahat bir şekilde beyan edemememizdir. Ama şuan iktidar maalesef adaleti hukuku cezalandırma aracı olarak kullanmaktadır. Bizler bunları çekinmeden cesur bir şekilde söyleyip kurumları ve kuralları tekrar ihya edeceğiz. Ehliyet ve liyakati bu ülkede iktidara getireceğiz. Yani birilerine sadakatle bağlılıkla değil, ehliyet ve liyakatle güzel bir kadro kurmak için uğraşıyoruz. Bizim bağlılığımız ilkelere bağlılıktır kişilere değil” Şeklinde konuştu.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.