DOLAR 15,7635 % 1.38
EURO 16,6448 % 2.33
GRAM ALTIN 924,03 % 1,43
ÇEYREK A. 1.510,80 % 1,43
BITCOIN 30.623,90 2.28
SON DAKİKA

Ercan Demirci: Seçimler, yenilenme imkanı veriyor

Son Güncelleme :

01 Mayıs 2018 - 10:16

Ercan Demirci: Seçimler, yenilenme imkanı veriyor

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Ercan Demirci, “Seçimler bir fırsat, bir yenilenme imkanı veriyor. İnşallah 24 Haziran bize böyle bir imkan verir. Biz bu imkanlar ile, güzel bir temsiliyetle, şehrimizi temsil edecek isimlerle bu süreci başarılı bir şekilde tamamlarız” diyerek 24 Haziran’da yapılacak 27. dönem milletvekili seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olan Ercan Demirci, seçimlerin bir fırsat verdiğini ve bunun yenilenme imkanı olduğunu söyledi.

AK Parti Milletvekili Aday Adayı Ercan Demirci, kentte görev yapan yerel ve yaygın basın kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Siyaset süreçlerinde seçimlerin, en nitelikli eşikler olduğunu dile getiren Demirci, “Bu süreçte şehre en nitelikli hizmet edecek, en katkıda bulunacak arkadaşımız inşallah listede yer alır. Biz de bunun için niyetlendik. İçinde olup olmamamız takdiri ilahidir. Şehrimizin, vatandaşlarımızın, siyasetimizin iradesi ve Allah’ın iradesi sonrasında da güzel işler yapma gayretinde olacağız” dedi.

“TÜRKİYE BORÇLU BİR ÜLKE İKEN AK PARTİ SAYESİNDE 140 ÜLKEYE YARDIM YAPAN BİR DURUMA GELDİ”

Konuşmasında AK Parti’nin çalışmalarına değinen Ercan Demirci, AK Parti’nin iktidara geldiği ilk zamanlarda ülkenin zor dönemlerden geçtiğini hatırlatarak, “Her zaman söylediğim  gibi AK Parti iktidarı güçlü bir iktidardır. AK Parti iktidara geldiği zaman ülkede iki önemli kriz ve iki ciddi deprem yaşanmıştı. Bu nedenle Türkiye, hem ekonomik, hem siyasal, hem de sosyal anlamda ciddi krizler içerisindeydi. AK Parti, iktidarının ilk günlerinden itibaren bu krizlerden çıkabilmemiz için çetin bir mücadele verdi. Türkiye borçlu bir ülke iken, hatta IMF kapısında dolar dilenirken, Ak Parti sayesinde şu anda dünyada 140 ülkeye yardım yapan bir duruma geldi” dedi.

MUŞ’UN MEVCUT POTANSİYELİNİ HAREKETE GEÇİRİRSEK ŞEHİR İKİ KAT BÜYÜR

“Şehrimizi en güzel biçimde temsil edebilecek, ihtiyaçlarımızı yerinde ve doğru bir şekilde tespit edebilecek ve bununla birlikte genel siyasette aktif rol alabilecek temsilcilerle bu seçim sürecini başarıyla tamamlayacağımıza inanıyorum” diyen Demirci şunları kaydetti, “Muş’un büyük bir potansiyeli var. Tarım ve hayvancılık alanında oldukça büyük potansiyele sahip. Bulunduğu coğrafya itibariyle ticarete uygun bir hüviyette. Yerel bir takım markalar çıkartabilecek kapasitesi ve genç nüfusu var. Biz bu potansiyelin yüzde 10-15’ini harekete geçirsek şehir iki katına yükselir. Vermiş olduğumuz göç yerinde durur. Bizim şehrimizin genç nüfusu göç veriyor. Biz bunu araştırdığımızda gördük ki, sadece istihdam yetmiyor. İstihdamla beraber sanat, kültür, eğlence gibi imkanlara ihtiyaç var. Bizim özellikle, tarımı, hayvancılığı ve ticareti burada geliştirmemiz lazım ki göçü durduralım. Bunu yaparken de, şehri de şehir yapmalıyız. Altyapısıyla, imkanlarıyla, sağlıkla, eğitimle alakalı donatılarıyla, sosyal ve kültürel faaliyetleriyle bunu yapabilmeliyiz, nitekim bunları yapacak potansiyel şehrimizde mevcut”

ERCAN DEMİRCİ KİMDİR?

          Tarihçi ve Sosyolog olan Ercan DEMİRCİ 1976’da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını aynı üniversitede Sosyoloji Anabilim Dalında tamamladı. Siyaset bilimi alanında doktora çalışmasına devam etmektedir.

Ocak 2016 – Nisan 2018 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Bu süre içerisinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün koordinasyon görevini sürdürmüştür.

Suriyeli Mültecilere yönelik hem Türkiye’deki hem Fırat Kalkanı Bölgesindeki eğitim faaliyetlerinin ve mültecilere yönelik Sığınmacı Mali Yardımı (FRIT) kapsamındaki Avrupa Birliği projelerinin koordinasyonu ve yürütülmesi görevinde bulunmuştur.

2014-2018 yılları arasında Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da terörden kaynaklı eğitim faaliyetlerinin koordinasyonunu yürütmüştür.

Mesleki Eğitim Kurulu yönetim kurul üyeliğini MEB adına yürütmüş bulunan DEMİRCİ, 2017 yılında UNESCO Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de ifâ etmiştir.

Yerel yönetimler konusunda uzmanlık sahibi olan DEMİRCİ, 2008-2012 yılları arasında muhtelif büyükşehir, il ve ilçe belediyelerinde eğitim programları danışmanlığı yapmıştır. Bunun yanı sıra AK Parti Ana Kademe, Gençlik ve Kadın Kolları Eğitim faaliyetleri koordinasyonlarında da bulunmuştur.

2003-2006 arasında AK Parti Siyaset Akademisi Ankara Eğitim Koordinatörlüğü, 2006-2010 yılları arasında ise Ak Parti Genel Merkez Siyaset Akademisi Türkiye Genel Koordinatörlüğü görevlerini ifa etmiştir.

Çeşitli yayıncılık alanlarında çalışmaları olan DEMİRCİ, TV ve Radyo programları hazırlayıp sunmuştur. Bilimsel ve akademik yayınların yanı sıra “Temel Siyasal Kavramlar, Yerel Yönetimler, Kent Vizyonu ve Kentleşme” gibi birçok başlık ve alanda eğitim ve seminerler vermiştir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Müşavirliği (2010-2013) ve Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Müşavirliği (2013-2016) görevlerini yürütmüştür. Orta Seviyede İngilizce, Arapça ve Farsça bilmektedir.HABER49

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.