DEVA Partisi İl Yönetim Kurulu açıklandı

DEVA Partisi Muş İl Başkanlığı Yönetim Kurulu belli oldu. Genel Merkez tarafından onaylanan yönetim kurulunun 21 kişiden oluştuğu belirtildi.

Türkiye’nin en genç partisi olan ve Ali Babacan liderliğinde kurulan Deva Partisi Muş teşkilatı tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya DEVA Partisi Kurucular Kurulu üyesi Ferayi Ökmen de katıldı. İl Başkanı Av. Elif Çelik önderliğinde il yönetimi ve ilçe teşkilatları tek tak tanıtıldı. İl Başkanı Çelik, tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada, parti çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

Kendisini tanıtarak toplantıya başlayan DEVA Partisinin genç ve dinamik İl Başkanı Av. Elif Çelik, “1992 Muş Merkez doğumluyum, 2015 yılından itibaren Muş Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık mesleğini icra etmekteyim. Bana bu görevi layık gören başta sayın genel başkanım Ali BABACAN olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Daha önce aktif bir siyasi hayatım olmadı, DEVA Partisi’nin bu memlekete farklı bir pencere açacağına refah anlamında insanların hayatlarını değiştireceğine olan inancımdan dolayı bu partide siyaset yapmaya karar verdim” dedi.

“GERİ KALMIŞLIK BİZİM KADERİMİZ OLMAMALI” 

Muş’un, eğitim, sağlık, hukuk, üretim tüm endekslerde 81’inci İl konumunda olduğunu belirten Av. Elif Çelik, bu durumun bilinçli her bir Muşlu gibi kendisini de rahatsız ettiğini vurguladı.

DEVA Partisi Muş İl Başkanı Av. Elif Çelik, şöyle konuştu:

“Bu sorunlara sadece eleştirel yaklaşmak yanında çözüm olma noktasında da öncü olmak istiyoruz. Tüm renklerle diyaloga açığız. DEVA Parti´sinin kapısı Muş´un sorunlarını kendisine dert edinen herkes için açıktır. Bizler insanları ötekileştirmeden, demokrasi ve hukuk düzeninin var olabilmesi için yola çıktık. Bu anlamda güçlü bir parlamenter sistemin Türkiye´nin kronik sorunlarına çare olacağı inancını taşıyoruz. Ülke genelinde var olan sorunlar haliyle ilimize de yansımaktadır. Dolayısıyla genç, birikimli ve çalışkan bir il yönetimi kurup halkımızla beraber il, ilçe, belde ve köyler olmak üzere Muş´un kanayan bütün yaralarına parmak basacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Halkımızla kuracağımız gönül köprüsüyle Muş´un tüm dertleriyle dertleneceğiz. İnsanı merkeze alarak; mezhep, aşiret, dil, din, ovalı, dağlı, köylü ve şehirli ayırımı yapmadan ülkede DEVA Partisi´ni ve Muş ilinde de DEVA kadrolarını iktidara taşımak istiyoruz. Biz dürüst olacağız insanlar arasında ötekileştirme yapmadan hukukun üstünlüğü ilkesine göre hareket edeceğiz. Sadece muhalefet yapmak için muhalif olmayacağız. Bu anlamda en önemli görev ildeki sorunları sansürsüz, özgür ve özgün demokrasiyi besleyen farklı düşüncelerin seslendirilmesinde büyük rol oynayan siz basın mensuplarına düşmektedir. Öncelikle hemşe

rilerimin mutluluk ve refahını arttırmak temel hak ve özgürlüklerinin evrensel standartlarda tanınmasını sağlamak, demokrasinin, hukuk üstünlüğünün ve adaletin gelişmesine yardımcı olmak amacıyla çıktığım bu yolda benimle aynı ilke, değer ve idealler paylaştığını düşündüğüm azimli ve kararlı insanların bir araya gelmesiyle kurulan DEVA Partisi Muş il Kurucu Başkanlığı görevini üstlenmekten onur ve gurur duyduğumu belirtmek isterim.”

“ŞEFFAF BİR YÖNETİM OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIK”

Katılımcı ve şeffaf bir yönetim oluşturmaya çalıştık diyen Başkan Çelik, “Ülkemizin siyasetinde kullanılan kutuplaştırıcı dil, ekonomik sorunları, istikrarsız ekonomiye bağlı gelişen işsizliği refah seviyesindeki büyük düşüşü, hukukun hiçe sayılışını, eğitim sorunlarını gelecek kaygısı taşıyan gençlerin sorunlarını genç bir avukat ve bir birey olarak üzülerek takip ediyorum. Saymış olduğum bu sebeplerden ekonomisi güçlü, yarınlara güvenle bakan gençlerin olması, liyakatin esas olduğu, adamcılık ve torpilin olmadığı, güven dolu ve üreten bir ülke özlemiyle Muşlularla çoğulcu, katılımcı ve demokratik bir siyaset yapmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu bağlamda DEVA Partisi Muş İl Başkanlığı olarak özgür, güçlü ve demokratik bir Türkiye için, yerelde ise bir türlü hak ettiği yere gelmeyen Muş´un refah seviyesi yüksek bir il olması için ciddi bir emek harcayacağımızı bilmenizi isterim. Teşkilatımızı oluştururken Muş´un bütününü temsil etmek için yaklaşık 3 aydır çalışıyoruz. Tüm grupların, ailelerin eşit temsil imkanı bulmaları için yoğun bir çalışma sergiledik. Şişirme, tepeden inme bir liste yerine; parti genel merkezi ile istişare ve ildeki dinamiklerle de görüş alışverişi içinde bulunarak katılımcı ve şeffaf bir yönetim oluşturmaya çalıştık. Yakın bir zamanda İnşallah il binamızın da açılışını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

“TORPİL DEVRİ KAPANSIN, İŞSİZLİK BİTSİN!”

Yapılan ve yapılacak olan tüm engellemelere rağmen; bentleri, barajları yıkıp bu kötü ülke yönetimine dur diyeceğiz diyen Çelik,

“90 kurucu üyemizin büyük bir cesaretle başlattığı bu kutlu yürüyüş Muş´ta da Elif kardeşiniz ve onun yönetimiyle devam edecektir. Zengin, holding, toprak sahibi, siyasi torpil ile siyasette yer alanlar değil, devlet bursuyla okumuş, alın teri ile avukat olmuş halk çocuğu, Ağaçlık Köylü Elifler ile insanımız kendi içinden çıkanlarla bu yola devam edecektir. Bizler korkmuyoruz ve istediklerimiz olağanüstü şeyler değil. Biz ne mi istiyoruz? Her şey şeffaf olsun, torpil olmasın, işsizlik bitsin, ağır vergiler kalksın, çiftçi, hayvan sahibi üretime dahil olsun, siyasi ahlak olsun, hukuk uygulansın ve yolsuzluk bitsin istiyoruz. Bizler alışılagelmiş, vesayetçi, kimlikçi, dayatmacı siyaset anlayışına karşıyız ve siyasete bir okul anlayışı ile yaklaşıyoruz. Bu okul, tüm toplumu değiştirerek ve farklılıkları zenginlik görerek ortak paydalar yaratacaktır. Son olarak belirtmek isterim ki partimize karşı müthiş bir teveccüh var. Bu süreçte gerek sosyal medya, telefon ya da yüz yüze olmak üzere binlerce insanla görüştük. Muş için sözü olan derdi olan herkesle görüşmeye çalıştık. Gecemizi gündüzümüze kattığımız bu süreçte Allah hepimizi muvaffak eylesin” ifadelerini kullandı.

Daha sonra il yönetiminde yer alan 21 kişi tek tek kürsüye gelerek kendilerini tanıttı. Konuşmaların sonunda Kurucu ilçe başkanlarına İl Başkanı Av. Elif Çelik tarafından yetki belgeleri verilirken, Muş Merkez İlçe Başkanı Kenan Aşar, Korkut İlçe Başkanı Nimetullah Demirtaş oldu. Diğer ilçelerde ise teşkilatlanma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Tanıtım toplantısı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.  DEVA Partisi Muş İl Yönetimi şu şekilde oluştu:

İl Başkanı Av. Elif Çelik, İl Yönetim Kurulu: Sümeyra Betül ÖZMEN, Aydın KORKMAZ, Mehmet Emin BİTİM, Süleyman GÜRTÜRK, Habip ERTEN, Cesim BAYKAL, Mehmet ZEREN, Erdi TUNCER, Hakan DEVRİM, Mehemet Sıddık ÇİÇEK, Gülsüm BULUÇ, Abdulvahap KANDEMİR, Fuat OMMUŞ, Fesih ER, Emine Beyza COŞKUN, Fevzi ATAMAN, Mertcan ÇAKIR, Selver KÖPRÜ, Bilal ERCAN, Mehmet SEÇKİN. HABER49

İlginizi Çekebilir

Özgür Özel: Süleyman Bey’in açıkladığı anketi kendisinden başka gören yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Muş’ta yaptığı “CHP …