CHP Vekil adaylarını tanıttı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 27. Dönem milletvekilli aday tanıtım toplantısı büyük coşkuyla yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş ili 27. Dönem Aday tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda yapılan aday toplantısına CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şerif Sönmez, Kadın Kolları Başkanı Gülbeyaz Bingöl, CHP Muş eski milletvekili Şerif Ertuğrul, CHP 27. Dönem Milletvekili adayları, partililer, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CHP Muş İl Başkanı İsmail Adanur aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında, iktidarı eleştirerek, “16 yıldır ülkeyi getirdikleri nokta belli. Eğitim, sağlık, ekonomi, dış politika mı iyi ne iyi? Her zamankinden daha çok birbirimize ihtiyacımız ar. Şu an iktidara çok yakınız Muharrem İnce´yi Cumhurbaşkanı yapacağız. TBMM´de çoğunluğu sağlayacağız.”

CHP Muş birinci sıra adayı Yılmaz Çetinkaya da yaptığı konuşmada 24 Haziran seçimlerinin ülke için hayati bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Muharrem İnce çıktığı günden beri ivmenin yükseldiğini görüyor. Bu işi ilk turda bitirebilirim diyor ama bir gerçek var 24 Haziran´da rezervasyon iptalleri yüzde 90´ı buldu. Erken seçimi baskın seçimi kabul etmeyenler tatil planlamışlardı. Meselenin önemini binaen şuana kadar yüzde 91´ı iptal etti. 8 Temmuz tarihine baktığınızda bu iptaller yüzde 16. Bu şu demek, eğer bu iş ilk turda tamamlanmaz ikinci tura kalırsa, ikinci tur olacak günün milletin kafasına 24 Haziran kadar önemli bir tarih olarak kazınması lazım. Çünkü biz ilk turda durdurup ikinci turda bu cumhurbaşkanlığını kazanacak noktaya geldiğimizde karşımıza seçimlerde düşük bir katılım oranı çıkarsa bunun altından kalkamayız” dedi.

’24 HAZİRAN’DA CHP İKTİDAR OLACAK’

Bugüne dek çalıştığı kurumda Muş halkı adına çok önemli hizmetlere katkı sunduğunu ifade eden Çetinkaya, “yılarca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü yaptım. 100´e yakın proje yaptım. Tamamı halkımızın faydası içindi. Bugün de burada halkımıza bu alanda hizmet etmek için adayım. İnşallah halkımıza fayda getirecek hizmetler yapmak nasip olur. CHP 24 Haziran´da iktidar olacaktır.”diye konuştu.

Aday tanıtım toplantısı toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.HABER49

İlginizi Çekebilir

Bizim için her zaman önce ülkemiz gelir

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: Bizim için her zaman önce ülkemiz gelir Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir