Av. Elif Çelik DEVA Partisi Kurucu İl Başkanı oldu

DEVA Partisi Muş Kurucu İl Başkanı Av. Elif Çelik oldu. Elif Çelik’in belgesini Parti Başkanı Ali Babacan verdi.

AK Parti iktidarının eski bakanlarından Ali Babacan’ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) il ve ilçe teşkilatlanma çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında DEVA Partisi Muş İl Başkanı da belirlendi.

DEVA Muş tarihinde ilk defa bir kadın il başkanı seçilmiş oldu. Ankara’ya giderek Genel Merkezde görevi resmen alan Av. Elif Çelik, yetki belgesini Parti Başkanı Ali Babacan’ın elinden aldı.

Partiden yapılan açıklamada, “DEVA Partisi Muş Kurucu İl Başkanı Av. Elif Çelik’i tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz. Partimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.” ifadeleri kullanıldı.

ELİF ÇELİK KİMDİR?

1992 yılında Muş’ta doğdu. İlköğrenimini Muş’ta tamamladı. Muş Anadolu öğretmen lisesinden mezun oldu. 2015 yılında İnönü Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. 2016 yılından itibaren Muş’ta aktif olarak serbest avukatlık yapıyor. 2017 yılında en yüksek oy ile Muş Barosu üyeliğine seçildi. Muş Barosu Kadın hakları komisyonunda görev aldı. Bu dönemde birçok çocuk istismarı davalarının da takipçisi oldu.

Türkiye Barolar Birliği ve Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonunun birçok çalışmasında yer aldı.HABER49

İlginizi Çekebilir

Sarıgül: Seçimler zamanında yapılmalı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Partisi, mayıstan sonra yapılacak olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir