Aslan Yıldız Ak Parti’den aday adayı oldu

Vakıflar Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı görevinden istifa eden Aslan Yıldız, Ak Parti’den Muş Milletvekili aday adayı oldu.

Vakıflar Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanı ve Dağcılık Federasyonu As Başkanı Aslan Yıldız, görevinden istifa ederek memleketi Muş’a geldi. Muş’un ender bürokratlarından biri olan Yıldız, Havaalanında coşku ile karşılandı. Havaalanında coşku ile karşılanan Yıldız, Ak Parti İl binasına geçerek aday adaylığı müracaatında bulundu.

1962 yılı Muş doğumlu olan Aslan Yıldız Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden mezun oldu. Muş Milli Eğitim kademelerinde çeşitli görevlerde bulunan Yıldız, Eğitim Bir-Sen Muş Şubesinin kuruluşunda görev aldı. Muş’ta uzun yıllar futbol oynayan ve Muşspor’da yöneticilik yapan Aslan Yıldız, 1996-2004 yılları arasında Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti’de Muş Milletvekili Danışmanı olarak TBMM’de görev yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisinin kuruluş aşamasında Muş Merkez-İlçe-Belde ve Köy teşkilatlanmalarında aktif olarak rol oynadı. 2004-2014 yılları arasında Ankara Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Vakıf Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ve Vakıf Sistem Pazarlama A.Ş. yönetim kurulu üyelikleri görevlerini yürüten Yıldız 2014 yılından itibaren Vakıflar Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı görevini yürütüyordu.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde Ak Parti’den Ankara Altındağ ilçesinde aday adayı, 7 Haziran 2015 Milletvekili seçimlerinde Ak Parti’den Muş Milletvekili aday adayı olan Aslan Yıldız 24 Haziran 2018 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde Ak Parti’den Muş Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.HABER49

İlginizi Çekebilir

Bizim için her zaman önce ülkemiz gelir

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül: Bizim için her zaman önce ülkemiz gelir Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir