SAMİMİYET!

Samimiyet, kavram olarak içindeki yoğunluğu alınmış en güzel duygulardan biridir. Bir insanla samimi duygular içerisine girmek için illa onunla yıllarca zaman geçirmen gerekmiyor. Samimiyet, bazen bir tebessümle o kişiye bütün duygularınla bağlanabilirsin. Benim için en saf ve en temiz duygudur. İçinde sahtekarlığı yalanı barındırmaz samimiyet. Bir insanla onlarca ortak noktanız olsa bile o samimi duyguyu […]

SAMİMİYET!
SAMİMİYET!
Cansu Genç
  • Yayınlanma15 Mayıs 2018 12:37

Samimiyet, kavram olarak içindeki yoğunluğu alınmış en güzel duygulardan biridir. Bir insanla samimi duygular içerisine girmek için illa onunla yıllarca zaman geçirmen gerekmiyor. Samimiyet, bazen bir tebessümle o kişiye bütün duygularınla bağlanabilirsin. Benim için en saf ve en temiz duygudur. İçinde sahtekarlığı yalanı barındırmaz samimiyet. Bir insanla onlarca ortak noktanız olsa bile o samimi duyguyu elde etmediğiniz sürece o ilişkiyi yürütmeniz çok zordur. Samimiyet duygusal bir ihtiyaç niteliği taşır.

Samimiyeti her zaman ön planda tutan insanlar, ilişkilerinde de hep başarılıdırlar. Bu gibi insanlar ilişkilerinde hep anlaşma yoluna giderler. İlişkilerini sorgulamazlar, neden? kalıbıyla pek ilgilenmezler. Hayattan hep keyif almak isterler. Kendilerini kötü duygular içerisinde boğmazlar. Merhamet sahibidirler. Bir o kadar da bu insanlar alçakgönüllüdürler. Örneğin; bir tartışma da haklı olsalar bile susarlar. Kendilerini ön plana atmayı pek sevmezler. Onlar toplumun içinde gizli kahraman veya bir yazı dizisinde gizli öznedir.

Samimiyet bazen kişiden kişiye farklılıkta gösterebilir. Sadece bir insana kendini ait edebilir ve bütün samimi duygularını o insana verebilir. Ve insanları ikiye ayırır. Birincisine kız/erkek arkadaşını, ikincisine ailesini, akrabası ve diğer arkadaşlarını koyar. Genelde birincisinde, oluşabilecek bir olumsuzluğu ikincisine yansıtır.

Bazen büyük bir samimi ilişkiyle kendilerini birbirlerine adayan iki insan bunu evliliğe dönüştürdüğünde 10 yıllık ilişkilerin boşanmayla son bulması hayal kırıklığına sebebiyet verebilir. Bu durumda yapmanız gereken hayatınıza kaldığınız yerden ve yeni bir sayfa açarak diğer kalan yıllarınızı kendinize ayırarak yeni dostluklar yeni bir evlilik sürecine girerek toplum içindeki samimi profilinizi her zaman zirve de tutmak, hayatın lezzetini her zaman anlamanızı sağlar.

Demem o ki; ne olursa olsun çevrenizi hep iyilerle donatın. Hatta kendinizden daha iyilerini bulun ve ona tüm samimiyetinizle bağlanın. Ama samimiyet aradığınız insanlarda önce kendi amaç ve hedeflerinizi unutmayın. Seçim hakkı sizindir. Son olarak unutmayın ki zaman bazen buna yetmez, ama fırsatlar hep peşinizden gelecektir.