Muş Devlet Hastanesinde kalite yükseliyor

Her geçen gün hizmet kalitesini yükselten Muş Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan denetimlerde yüksek puan aldı.

Sağlık Bakanlığından gelen bir heyetin yaptığı denetimler sonucu Muş Devlet Hastanesi 86.25 oldukça yüksek bir puan aldı. Sağlık bakanlığından gelen heyet tarafından Muş Devlet hastanesinde ‘kalite’ değerlendirmesi yapıldı. Daha önce 65.34 olan kalite puanı hastanedeki kalite birimdeki personellerin değişmesi ve yeni çalışmalarla birlikte bakanlık heyeti tarafından yapılan inceleme ve denetleme sonucu 86.25 e yükseldi.

Bu denetimlerin bakanlığın belirlediği kriterlere göre yapıldığını ve bu kadar yüksek bir puan almanın sevindirici olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, bu başarıda emeği geçen yönetici ve personele teşekkür etti.

Türkoğlu, “Bakanlık heyetinin yaptığı denetimlerde belirlenen kriterlere uygunluk durumuna göre denetimler yapıldı. Bu kriterler arasında temizlik, hasta mahrumiyet hakkı acil durum ve afet yönetimi,  acil servis hizmetleri, diyaliz ünitesi hizmetleri, doğum hizmetleri, enfeksiyonların önlenmesi,  ameliyathane hizmetleri ve bilgi yönetim sistemleri gibi bazı faktörler bulunuyor. Ekim ayının ilk haftasında gerçekleştirilen denetimin ardından yapılan değerlendirmede hastanemiz 100 puan üzerinden 86.25 gibi yüksek bir puan alma başarısını gösterdi. Ağız ve Diş Sağlığı merkezimiz de 100 üzerinden 82.25 aldı. Ayrıca tüm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezindeki yönetici ve personellerimizi de kutluyorum.” dedi.

Dr. Türkoğlu, bu başarının bir ekip işi olduğunu belirterek, elde edilmesinde emeği geçen yönetici ve personele teşekkür etti.HABER49

İlginizi Çekebilir

Aşısız hastaların pişmanlığına tanıklık eden doktorlardan “AŞI OLUN” çağrısı

Muş’ta fedakarca görev yapan, Kovid-19 Yoğun Bakım Ünitesinde yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenmek için zorlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir