MDH’de başarılı operasyonlar devam ediyor!

İstanbul’dan Muş’a gelen Prof. Dr. Serap Aykut Aka ve deneyimli ekibi ile Muş Devlet Hastanesinde görevli Kalp Damar Cerrahi Umanları Op. Dr. Ali Ertan Ulucan ve Op. Dr. Fatih Avni Bayraktar üçüncü kez açık kalp ameliyatı yaptılar.
Kalp rahatsızlığı şikayetiyle Muş Devlet Hastanesine başvuran 44 yaşındaki 5 çocuk babası Mehmet Şafi Aykut’un, yapılan kontrollerde kalp kapağında rahatsızlık tespit edildi. Hastane bünyesinde bir süre önce kurulan Açık Kalp Ameliyatı Merkezinde ameliyat edilen Mehmet Şafi Aykut, başarılı geçen ameliyat sonucunda sağlığına kavuştu.

Prof. Dr. Serap Aykut Aka , “Muş’taki hekim arkadaşlarımızla birlikte üçüncü ameliyatımızı yapıyoruz. Ameliyatlarımız gayet başarılı geçti. Hastanın tüm hayati değerleri son derece normal. Uyanık, konuşuyor, sohbet ediyor. Her şey güzel. Bizde mutlu olduk. Muş’ta son derece güzel hazırlanmış bir alt yapı ve ekipman var. Ameliyat açısından hiçbir sıkıntımız olmadı. Yani İstanbul’daki bir ameliyat odasında yaptığımız bir ameliyatla burada yaptığımız ameliyat arasında hiçbir fark ya da bir eksiklik yok. Muş Devlet Hastanesinin bölge hastanesi olması için önünde hiçbir engel yoktur. Burada emeği geçen Sağlık İl Müdürümüz Dr. Serdal Türkoğlu, Kamu Hastaneleri Başkanı Op. Dr. Bahattin Bayar, Hastane Başhekimi Uz. Dr. Gürkan Danışan, hastane çalışanlarına ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kalıcı bir kadroyla bu işin devam etmesi lazım diyen Prof. Dr. Serap Aykut Aka, “Başhekimimiz bu işe çok ciddi bir destek vermişler. Bakanlığımız burada kalp cerrahisinin başlayıp devam etmesi ve bu yöre halkına bu hizmetin gelmesi amacıyla bizi görevlendirdi. Bizim amacımız bu. Burada kalp cerrahisinin yapılır hale gelmesi, kalıcı bir kadro olması ve ondan sonra da bu hastaların Ankara’ya veya diğer merkezlere hem maddi hem manevi bir takım imkanlarını harcayarak gelmemelerini sağlamaktır” sözlerini ifade etti.
Kalp Damar Cerrahisi Uzman Dr. Ali Ertan Ulucan, kalp rahatsızlığı şikayetiyle hastaneye müracaat eden hastanın kalp kapağını mekanik kapakla değiştirdiklerini söyledi. Bu ameliyatı hastanede üçüncü kez yaptıklarını aktaran Ulucan, “İstanbul Dr. Siyami Ersek Hastanesinden gelen hocalarımızın desteğiyle burada bu tür ameliyatlara devam etmek istiyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuda artık başka illere gitmelerine gerek kalmayacak seviyeye gelmeyi amaçlıyoruz. Çünkü Muş Devlet hastanesinde bu konuda tüm olanaklarımız var.” ifadelerini kullandı.

Hasta Aykut ise yıllardır bu hastalığının bulunduğunu belirterek, “Birçok hastane gezdik. Muş Devlet Hastanesinde açık kalp ameliyatı ünitesinin kurulduğunu ve burada açık kalp ameliyatlarının yapıldığını öğrendik. Bu nedenle burada ameliyat olmaya karar verdim. Şu an sağlık durumum çok iyi. Doktorlarımıza teşekkür ederiz.” diye konuştu.HABER49

İlginizi Çekebilir

Sağlık çalışanları aşı için karlı dağları aşıyor

Muş’ta korona virüsle mücadele kapsamında dondurucu soğuğa rağmen karlı dağları aşan sağlık ekipleri, en ücra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir