DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
SON DAKİKA
hava
Duşakabin

Koronavirüs salgın vakalarında Muş’ta düşüş yaşanıyor!

Son Güncelleme :

21 Şubat 2021 - 14:00

Koronavirüs salgın vakalarında Muş’ta düşüş yaşanıyor!

Muş’ta, korona virüs kapsamında alınan tedbirler olumlu sonuç vermeye devam ediyor. Vaka sayılarında yaşanan düşüşler ile kademeli normalleşme döneminde en iyi iller arasında.

Dünyayı etkisi altına alarak küresel salgın olarak ilan edilen koronavirüs salgın vakalarında Muş’ta düşüş yaşanıyor. Sağlık Bakanlığının haftalık vaka sayılarının açıklamasının ardında vatandaşlar Muş’taki vaka sayılarını takip etmeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, kademeli normalleşmede illerin durumuna göre karar alınacağını açıklamasından sonra illerdeki vaka sayıları merak konusu oldu.

Konuya ilişkin edinilen bilgilere göre, Muş’ta günlük vaka sayılarının günlük 3-4 olduğu, hastane yoğun bakım servisinde hasta sayılarının yok denecek kadar azaldığı bilgisi edinildi. Eğer vaka sayılarındaki düşüşler böyle devam ederse normalleşme dönemine ilk giren iller arasında Muş da olacak. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 20 Kasım tarihinde kapanan lokanta ve kafeler Mart ayı itibari ile normalleşme dönemine girmeye hazırlanıyor.

Muş’ta vaka sayılarından yaşanan düşüşler ile ilgili lokanta ve kafe işletmecileri mutluluklarını dile getirerek, normalleşme dönemi için hazırlıklarını sürdürdüklerini söylediler.

Muş’un vaka sayıları düşük iller arasında olmasının sağlık çalışanlarının başarısı olduğunu belirten işletmeciler; “Muş’taki vaka sayılarından yaşanan düşüşler en çok bizi sevindirdi. Çünkü yaklaşık 3 aydan fazla bir zamandır ki kapalıyız. Sayılardaki düşüşler böyle devam ederse normalleşme dönemine giren ilk iller arasında olacağız. Tedbir amaçlı uygulanan kapanma sadece bizleri değil yanımızda çalışan personellerimizi de etkiledi. Sadece paket servisinde elde ettiğimiz kazanç, hem bizlere hem de çalışan personellere yeterli gelmiyor.”

İşletmeciler, vaka sayılarındaki düşüşlerde sağlık çalışanlarının büyük katkısı olduğunu dile getirerek; “İlimizdeki vaka sayılarının düşüşü, öncelikle İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı tedbirlere uyan Muşlu vatandaşların katkısı var. İnşallah vatandaşlarımızın bu tedbirlere duyarlılığı bu şekilde devam eder.    Birde bizler için canlarını ortaya koyan fedakâr sağlık çalışanlarının gece gündüz demeden görevlerinin başında olmaları ve işlerinde gösterdikleri hassasiyetin de büyük desteği var. Sağlık çalışanları sadece hastane servislerinde değil, aynı zamanda yaşlı ve engelli vatandaşlar için başlatılan aşı çalışmaları ile de sahada görev aldılar. Malumunuz memleketimizin kış mevsimi oldukça zorlu geçiyor. Bu zorlu kış mevsiminde sağlıkçılarımız kentin en ücra köyünde bile aşı çalışmasını sürdürüyor. Biz vatandaşlar olarak kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Temennimiz bu sürecin bir an önce bitip normalleşme dönemine geçmektir” sözlerini ifade ettiler.HABER49

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.