Devlet Hastanesine Deneyimli Başhekim!

Muş Devlet Hastanesine atanan deneyimli Başhekim Op. Dr. Bahattin Bayar göreve başladığı andan itibaren güler yüzü ile deneyimlerini ekibine yansıttı.

Muş İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı olarak görev yapan Op. Dr. Bahattin Bayar Muş Devlet Hastanesi Başhekimi olarak atandı.  3 yıl Muş Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı olarak başarılı bir şekilde görev yapan ve Muş Devlet Hastanesi Başhekimliğine atanan Bayar, atamalar sonrasında tecrübelerini Muş Devlet Hastanesinde devam ettirecek.

OP. DR. BAHATTİN BAYAR KİMDİR?

03.03.1982 yılında Kayseri’ de doğdu. 2001 yılında İzmir Urla Lisesi’ni birincilikle bitirdi. Erciyes Üniversitesi tıp fakültesinden 2008 yılında mezun olduktan sonra tıpta uzmanlık sınavını kazanarak Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği’nde genel cerrahi uzmanlık ihtisasına başladı. Bu dönemde Türk Cerrahi Derneği’nin asistan temsilcisi olarak görev yaptı. 2014 yılında genel cerrahi uzmanı oldu. Sağlık Bakanlığı 56. devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile Muş Devlet Hastanesi’ ne genel cerrahi uzmanı olarak atandı.

Muş İl Sağlık Müdürlüğü’nde 2017-2020 yılları arasında Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı olarak görev yaptı. Bu görevinin yanında Muş İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü, GAMER (Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi) Müdürü, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Sağlıkta Kalite Standartları Değerlendiricisi eğitimlerini tamamlayarak SKS değerlendiricisi oldu. 15.09.2020 tarihinde Muş Devlet Hastanesine Başhekim olarak atandı. Evli ve üç çocuk babasıdır.HABER49

İlginizi Çekebilir

Muş’ta mavi kategori için aşı seferberliği

Muş İl Sağlık Müdürlüğü, korona virüsle mücadele kapsamında kentin giriş ve çıkışlarındaki polis kontrol noktalarında, …