Sağlık çalışanlarına kreş ve gündüz bakım evi açıldı

Muş Sağlık Müdürlüğü daha önce Verem Savaş Dispanseri hizmet binası olarak kullanılan binası restore ederek Şehit Polis Yücel Kurtoğlu Kreş ve Gündüz Bakım Evine dönüştürüldü. Kreş ve gündüz bakım evi olarak kullanılacak binanın açılış törenine Vali Aziz Yıldırım, Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Ak […]

Sağlık çalışanlarına kreş ve gündüz bakım evi açıldı
Sağlık çalışanlarına kreş ve gündüz bakım evi açıldı
  • Yayınlanma7 Mart 2018 14:10
  • Güncelleme3 Şubat 2020 10:29

Muş Sağlık Müdürlüğü daha önce Verem Savaş Dispanseri hizmet binası olarak kullanılan binası restore ederek Şehit Polis Yücel Kurtoğlu Kreş ve Gündüz Bakım Evine dönüştürüldü.

Kreş ve gündüz bakım evi olarak kullanılacak binanın açılış törenine Vali Aziz Yıldırım, Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Ak Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, İl Sağlık Müdürü Serdar Türkoğlu ve Sağlık çalışanları ile Şehit Polis Yücel Kurtoğlu’nun ailesi katıldı.
Hastaneler 24 saat hizmet veren ve bayan personelin yoğun olarak çalıştığı bir yer olması sebebiyle çocukların bırakılabileceği kreşlerin azlığından kaynaklanan problemler, çalışanlar için önemli bir sorundur. Bu sebeple İl Sağlık Müdürü Dr. Serdar Türkoğlu katkılarıyla daha önce Verem Savaş Dispanseri hizmet binası olarak kullanılan ve boşaltılan eski bina restore ederek Şehit Polis Yücel Kurtoğlu Kreş ve Gündüz Bakım Evine dönüştürüldü.
Törende konuşan Vali Aziz Yıldırım kadınların sosyal yaşama katılımının her geçen gün arttığını belirterek kadınların iş yaşamında daha çok ürettiğini ve hizmet alanlarında daha fazla yer aldıklarını kaydetti.
Vali Yıldırım, “Devletimiz artık özellikle iş hayatındaki kadınlarımızın çocuklarını güvenli bir şekilde bırakabilecekleri ve bıraktıkları yerlerde çocukların sosyalleşebileceği yerleri oluşturmaya başladı. Çocuklarımızın eğitimi daha üst seviyeye çıkartmamız gerekiyor. Dolayısıyla sağlık çalışanlarımızın da çocuklarını güvenle bırakabilecekleri, içlerinin rahat olacağı bir tesisin açılışını gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki dönemde bu tür tesislerin artacağına inanıyoruz” dedi.
Şehit Polis Yücel Kurtoğlu Kreş ve Gündüz bakım evi açılış kurdelesini Muş valisi Aziz Yıldırım, Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Ak Parti Muş İl Başkanı Rahmetullah Yaktı ve Şehit Polis Yücel Kurtoğlu’nun babası Kemal Kurtoğlu ile birlikte keserek Kreş ve Gündüz Bakım Evi’ni hizmete açtılar.HABER49