Sağlık çalışanları -30 derecede covid-19 aşısını köye ulaştırıyor

Muş’a bağlı Bulanık Çaygeldi Köyü’nde bir yürüyen hastane. Muş İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu sosyal medya hesabından Muş’taki sağlık çalışanlarının fedakarlığını paylaştı. Sağlık çalışanları -30 derecede, yoğun karlı alanda yürüyerek covid-19 aşısını köye ulaştırıyor. Muş İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, -30 derece ve yoğun karlı alana rağmen köye aşı […]

Sağlık çalışanları -30 derecede covid-19 aşısını köye ulaştırıyor
Sağlık çalışanları -30 derecede covid-19 aşısını köye ulaştırıyor
Haber49 Editör
  • Yayınlanma25 Ocak 2021 13:48

Muş’a bağlı Bulanık Çaygeldi Köyü’nde bir yürüyen hastane. Muş İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu sosyal medya hesabından Muş’taki sağlık çalışanlarının fedakarlığını paylaştı. Sağlık çalışanları -30 derecede, yoğun karlı alanda yürüyerek covid-19 aşısını köye ulaştırıyor.

Muş İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, -30 derece ve yoğun karlı alana rağmen köye aşı götürmeye çalışan sağlık ekibinin fedakarlığını gözler önüne serdi.

Aşı ekibi arabanın çıkmadığı alanda inip yürüyerek aşıyı hastalara ulaştırdı ve tüm sağlık çalışanlarının azmini bir kez daha ortaya koydu. Sağlık Müdürü Türkoğlu, sağlık ekibi için “Yürüyen Hastane” ifadelerini kullandı.

İşte İl Sağlık Müdürünün yapmış olduğu o paylaşım:

“Muş’ta Bulanık Çaygeldi köyü yolu burası. Yoldakiler de aşı ekibi. Havanın -30 dereceyi bulduğu zorlu kış şartlarında, Türkiye’de aşının en ücra noktalara kadar nasıl ulaştırıldığının, sağlık çalışanın mücadelesinin, emeğinin ne kadar kutsal olduğunun bir belgesi… Türkiye’nin Covid-19 ile mücadelesindeki başarısının anahtarı… En öndeki şoför aracını getirebildiği yere kadar getirmiş, sonrasında ekibine yol açma görevini sürdürmeye devam ediyor, ebe hanım aşı çantasındaki aşıyı bu sefer dışardaki soğuktan korumaya çalışıyor… Anestezi teknikeri olası bütün durumlara karşı hazır, acil durum çantası elinde… En arkada doktor, hastasının can kaynağını-oksijen tüpünü sırtlanmış… Bir fotoğraf değil sadece bu, yürüyen bir hastane…”HABER49