Saadet Partisi Adaylarını Tanıttı

Saadet Partisi Muş İl Başkanlığı, aday tanıtım programı düzenledi. Düzenlenen aday tanıtım programıyla Saadet Partisi seçim çalışmalarının startını verdi.  31 Mart yerel seçimlere kısa bir süre kala partiler belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ediyor. 31 Mart yerel seçimleri için seçim çalışmalarına start veren Saadet Partisi Muş İl Başkanlığı, dün parti binasında düzenlenen aday tanıtım programı […]

Saadet Partisi Adaylarını Tanıttı
Saadet Partisi Adaylarını Tanıttı
  • Yayınlanma11 Şubat 2019 14:52

Saadet Partisi Muş İl Başkanlığı, aday tanıtım programı düzenledi. Düzenlenen aday tanıtım programıyla Saadet Partisi seçim çalışmalarının startını verdi.

 31 Mart yerel seçimlere kısa bir süre kala partiler belediye başkan adaylarını belirlemeye devam ediyor. 31 Mart yerel seçimleri için seçim çalışmalarına start veren Saadet Partisi Muş İl Başkanlığı, dün parti binasında düzenlenen aday tanıtım programı ile başta Muş merkez olmak üzere ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı.  Aday tanıtım programı; Saadet Partisi Muş İl Başkanı Suphi Maşallah Korkmaz’ın selamla konuşması ile başladı. İl Başkanı Korkmaz’ın selamlama konuşmasının ardından Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Muş İl Sorumlusu Muhittin Aytunç, salonu dolduran partililere hitap etti. Aytunç, birlik ve beraberlik mesajları vererek, 31 Mart seçimlerine, Muş’ta iddialı bir şekilde hazırlandıklarını söyledi. Aytunç:  “Bildiğiniz gibi Türkiye 31 Mart’ta yerel seçime gidiyor. Sadet Partisi de 81 ilde adaylarını belirledi ve adaylarını tanıtıyor. Bu bağlamda bugün bizde Muş’ta adaylarımızı sizlere tanıtacağız. Hep birlikte ele ele vererek, 31 Mart’ta zaferlere imza atacağız” dedi.

“SAADET PARTİSİ’NİN HİÇBİR SİYASİ PARTİYLE İŞBİRLİĞİ YOK”

Saadet Partisi’nin 31 Mart yerel seçimler için hiçbir siyasi partiyle işbirliği yapmadığını ifade eden Aytunç,  Saadet Partisi’nin Türkiye’nin 81 ilinde ve ilçelerinde, beldelerinde kendi adaylarıyla seçime girdiğini söyledi. Aytunç: “31 Mart seçimlerinde Saadet Partisi hiçbir siyasi parti ile işbirliği içerisinde değil. Bu yüzden Saadet Partisi 31 Mart seçimlerinde Türkiye’nin 81 ilinde, ilçelerinde ve beldelerinde kendi adaylarıyla seçime girecek” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda birlik ve beraberlik mesajları veren Aytunç, Türkiye’nin daha refah ve huzurlu günler görmesi için herkesin sandık başına gitmelerini ve oylarını ülkenin geleceği için kullanmalarını istedi. Aytunç’un konuşmasından sonra aday tanıtımına geçildi. Toplantıda ayrıca; Saadet Partisi’nden belediye başkanı adayı olanların isimleri tek tek okunarak, partililere tanıtıldı.

SAADET PARTİSİ’NİN ADAYLARI

Saadet Partisi’nin Muş Belediye Başkan adayı Saadet Partisi eski İl Başkanı Sadık Aydın oldu. Saadet Partisi’nin ilçe belediye başkan adayları şöyle;  Malazgirt Belediye Başkanı adayı Nihat Taşer, Bulanık Belediye Başkan adayı Cemil Bostancı, Hasköy Belediye Başkanı adayı Güven Baykal, Korkut Belediye Başkanı adayı Rıdavan Boz, Varto Belediye Başkanı adayı Mehmet Hadi Ercan olurken, belde belediye başkan adayları da şöyle; Yaygın Belde Belediye Başkanı adayı mevcut belediye başkanı Selahattin Yalçın, Karaağaç Belde Belediye Başkanı adayı mevcut belediye başkanı Süphi Özbayan, Kızılağaç Belde Belediye Başkanı adayı mevcut belediye başkanı Burhan Öğüt, Serinova Belde Belediye Başkanı adayı mevcut belediye başkanı Engin Atılgan, Konukbekler Belde Belediye Başkanı adayı Fuat Uykur, Kırköy Belde Belediye Başkanı adayı Mehmet Yıldırak, Sungu Belde Belediye Başkanı adayı Abdulhakim Sözügüzel, Yeşilova Belde Belediye Başkanı adayı Nurallah Boz, Konukkuran Belde Belediye Başkanı adayı Barış Bölböl, Sarıpınar Belde Belediye Başkanı adayı Metin Çimenli ve Düzkışla Belde Belediye Başkanı adayı Mehmet Sakmuk oldu. Saadet Partisi aday tanıtımı toplantısı, belediye başkanlarına parti rozetinin takılması ile sona erdi.HABER49