Özel Bilim Koleji’nde “Kariyer Günleri” Doludizgin

Muş Özel Bilim Teknik Koleji öğrencilerinin birçok meslek dalını yakından tanıması amacıyla düzenlenen kariyer günleri devam ediyor. Özel Bilim Teknik Koleji ‘Kariyer Günlerinde’ Muş Alparslan Üniversitesi hocalarından Doç. Dr. Hanifi Körkoca ve Dr. Öğretim üyesi Özmen İstek’i ağırladı. Öğrencilerin gelecekle ilgili mesleki seçimlerini doğru yapmalarını hedefleyen ve geleneksel olarak her yıl periyodik olarak düzenlenen kariyer […]

Özel Bilim Koleji’nde “Kariyer Günleri” Doludizgin
Özel Bilim Koleji’nde “Kariyer Günleri” Doludizgin
  • Yayınlanma11 Aralık 2018 09:01

Muş Özel Bilim Teknik Koleji öğrencilerinin birçok meslek dalını yakından tanıması amacıyla düzenlenen kariyer günleri devam ediyor.

Özel Bilim Teknik Koleji ‘Kariyer Günlerinde’ Muş Alparslan Üniversitesi hocalarından Doç. Dr. Hanifi Körkoca ve Dr. Öğretim üyesi Özmen İstek’i ağırladı.

Öğrencilerin gelecekle ilgili mesleki seçimlerini doğru yapmalarını hedefleyen ve geleneksel olarak her yıl periyodik olarak düzenlenen kariyer günleri programı çerçevesinde Muş Alparslan Üniversitesi hocalarından Doç. Dr. Hanifi Körkoca ve Dr. Öğretim üyesi Özmen İstek’i ağılayan Özel Bilim Teknik Koleji akademik kariyerlerin önemine ilişkin sunumlar aldı.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Muş Özel Bilim Teknik Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Işık ve Okul Müdürü Şirin Ashi, “Muş Bilim Teknik Koleji Okulu öğrencilerinin akademik başarılarını arttırmaları yanında sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda da etkin rol alabilmeleri yönünde yürüttüğü çalışmalara paralel olarak gelecekle ilgili mesleki tercihlerine yardımcı olabilmek için düzenlenen Kariyer Günlerinde birçok mesleğin önde gelen isimlerini ağırlamış ve mesleki alandaki bilgilerini öğrencilerle paylaşmalarını gerçekleştiriyoruz.  Özel Bilim Teknik Koleji okulumuzda düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinliğinde öğrencilerimiz farklı meslekleri yakından tanıma fırsatı buldular. Muş Alparslan Üniversitesi hocalarından Doç. Dr. Hanifi Körkoca ve Dr. Öğretim üyesi Özmen İstek meslek seçimi ile ilgili bir sunum yaparak, öğrencilerimizin sorularına cevap verdi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Kariyer Günleri etkinliklerinin kendileri için çok faydalı olduğunu ifade eden öğrenciler ise, böyle etkinliklerle gelecekte sahip olmak istedikleri meslekleri seçebilmelerinin daha çok kolaylaştığını belirterek okul idaresine ve katılımcılara teşekkür etti.HABER49