Reklam
Reklam

ÖBİY-DER’den Ramazan Kolisi yardımı

Kısa bir süre önce (Mayıs 2019) kurulan çiçeği burnunda Ömer Baran Yel İnsani Yardım Derneği (ÖBİY-DER) Ramazan ayı münasebetiyle Muş genelinde ihtiyaç sahibi 225 aileye Ramazan kolisi dağıttı. Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Behzat Yel, “Ömer Baran Yel İnsani Yardım Derneğini ilimizde ve ülkemizde ihtiyaç sahibi ailelere, yetimlere, öğrencilere, engellilere ulaşmak amacıyla kurulmuştur. Derneğimizin ilk faaliyeti […]

ÖBİY-DER’den Ramazan Kolisi yardımı
ÖBİY-DER’den Ramazan Kolisi yardımı
  • Yayınlanma30 Mayıs 2019 11:54

Kısa bir süre önce (Mayıs 2019) kurulan çiçeği burnunda Ömer Baran Yel İnsani Yardım Derneği (ÖBİY-DER) Ramazan ayı münasebetiyle Muş genelinde ihtiyaç sahibi 225 aileye Ramazan kolisi dağıttı.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Behzat Yel, “Ömer Baran Yel İnsani Yardım Derneğini ilimizde ve ülkemizde ihtiyaç sahibi ailelere, yetimlere, öğrencilere, engellilere ulaşmak amacıyla kurulmuştur. Derneğimizin ilk faaliyeti olarak da, ilimiz genelinde 225 ihtiyaç sahibi aileye Ramazan Kolisi dağıttık.

Seneye toplamda 500 ihtiyaç sahibine ulaşmayı ve ilimizde eğitimlerine devam eden geleceğimizin teminatı gençlerimiz için iftar çadırı açmayı hedefliyoruz.” dedi.

‘Rabbim ne verdiyse Paylaşalım‘ sloganıyla yardım faaliyetlerine başladıklarını ifade eden Behzat Yel, “Muş’ta yetimler ile ailelerine destek olunacak, yetimlere eğitim yardımları yapılacak, bayramlık giysiler hediye edilecek, kumanyalar dağıtılacak, iftar sofraları kurulacak ve yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacak. Önümüzdeki Haziran Ayında yetim çocuklara yönelik karne hediyesi kapsamında ‘uçurtma şenliği ve piknik ‘ organizasyonunu tertipleyeceğiz. Halkımızdan maddi ve manevi destekler bekliyoruz. Şimdiden emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.HABER49