O Öğretmene soruşturma açıldı!

Muş’un Bulanık ilçesinde, görev yaptığı okulda öğrencilere karşı ayrımcı ifadeler ve nefret söyleminde bulunduğu öne sürülen öğretmen hakkında idari ve adli soruşturma başlatıldı. Muş Valiliği, sosyal medya hesabı üzerinden öğrenciler hakkında uygun olmayan paylaşımda bulunan öğretmenin sözleşmesinin tedbiren askıya alınmasına yönelik işlem başlattı. Valilikten yapılan açıklamada, ” Muş’un Bulanık ilçesinde görevli bir öğretmen tarafından sosyal […]

O Öğretmene soruşturma açıldı!
O Öğretmene soruşturma açıldı!
Haber49 Editör
  • Yayınlanma3 Mart 2022 08:09
  • Güncelleme3 Mart 2022 08:33

Muş’un Bulanık ilçesinde, görev yaptığı okulda öğrencilere karşı ayrımcı ifadeler ve nefret söyleminde bulunduğu öne sürülen öğretmen hakkında idari ve adli soruşturma başlatıldı.

Muş Valiliği, sosyal medya hesabı üzerinden öğrenciler hakkında uygun olmayan paylaşımda bulunan öğretmenin sözleşmesinin tedbiren askıya alınmasına yönelik işlem başlattı.

Valilikten yapılan açıklamada, ” Muş’un Bulanık ilçesinde görevli bir öğretmen tarafından sosyal medyada uygun olmayan bir paylaşımda bulunulmuş; valiliğimizce kişi hakkında idari tahkikat açılmış. Sözleşmeli statüde olan kişinin tedbiren sözleşmesinin askıya alınmasına yönelik işleme başlanmıştır” denildi.

H.D. adlı kullanıcı, Twitter üzerinden, “Ben de tertemiz mis gibi çocuklarla ders yapmak istiyorum. Doğuda temizlik nedir bilmeyen çocuklar içerisinde hastalıklarla boğuşmak istemiyorum… Öğretmene değer verilmeyen bu ülkede öğretmen olduğum için çok pişmanım… 4 sene bu hataya mahkum edilmek istemiyorum…” paylaşımında bulunmuştu.

ADLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bulanık ilçesinde görevli kadın öğretmen H.D. hakkında, sosyal medya hesabında öğrencileriyle ilgili aşağılayıcı ifadeler kullandığı gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

İlçede öğretmen H.D’nin sosyal medya hesabında eğitim verdiği öğrencileriyle ilgili yaptığı paylaşım nedeniyle Bulanık Cumhuriyet Başsavcılığı, öğretmen hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçundan soruşturma açtı.

Valilik de yaptığı açıklamada, sözleşmeli statüsünde olan söz konusu öğretmenin tedbiren sözleşmesinin askıya alınmasına yönelik işleme başlandığını duyurmuştu.HABER49